Home / Герцаївський район / Підвальне / Видатні особистості Підвальне

Видатні особистості Підвальне

Моя земля, мій край, моя кохана сторона, – так мовить кожна людина про свій рідний край. Напевно, так само виспівує птах, коли повертається навесні до рідного гнізда. Це Божий закон любові до роду – прароду, до місця, де ти пустив своє коріння у чисті джерела рідної землі.
Наше село пишається своїми видатними, талановитими людьми. Серед них почесне місце займає Петро Павалюк – доктор біологічних наук.

Павалюк Петро Петрович народився 14 червня 1937 року в с. Підвальне Герцаївського району. Після закінчення початкової школи в рідному селі, продовжив навчання в Хряцківській неповно-середній школі. Протягом 1952 – 1956 був студентом Чернівецького педагогічного коледжу. Працював вчителем в Ропчівський НСШ Сторожинецького району з 1956 по 1957 роки. У 1957 році вступив до Чернівецького державного університету на біологічний факультет, який закінчив у 1966 році.
З 1966 року наукова діяльність пов’язана безпосередньо з Академією Наук Республіки Молдова.
У 1971 році успішно захистив наукову дисертацію на доктора біологічних наук.
В даний час працює завідуючим лабораторією Фізіологічного та Санкреатолочічного Інституту Академії Наук Республіки Молдова.
Важка щоденна робота представлена у понад 220 наукових робіт, 7 монографій. Брав активну участь у роботах різних республіканських та міжнародних наукових форумах, посприяв в організації республіканських симпозіумів та з’їздів з проблем стресу, адаптації та функціональних порушень.      У світі науки знайомі його дослідження, що стосуються особливостей мінерального обміну та кислотно-лужної рівноваги у ранньому постнатальному онтогенезі, впливу екологічних факторів на функціональний стан організму в залежності від віку, ступені зрілості при народжені та типу харчування.

 Над розділом працювали творча група проекту:

1. Албу Ніна Михайлівна, вчитель історії, стаж роботи 20 років, спеціаліст вищої категорії, керівник гуртка «Знавці історії», директор закладу.
2. Албу Дмитро Д., учень 8-го класу, член гуртка «Знавці історії».
3. Дупешка Денис М., учень 8-го класу, член гуртка «Знавці історії».
4. Крупник Васілій В., учень 8-го класу, член гуртка «Знавці історії».
5. Ілаш Анастасія І., учениця 6-го класу, член гуртка «Знавці історії».
6. Панченко Крістіна П., учениця 6-го класу, член гуртка «Знавці історії».
7. Танасе Марина В., учениця 6-го класу, член гуртка «Знавці історії»