Home / Герцаївський район / Петрашівка / Освіта Петрашівка

Освіта Петрашівка

                             З історії та сучасності Петрашівської ЗОШ І-ІІІ ст.

    До кінця ХІХ ст. у селі практично не було школи . Першу спробу відкрити початкову школу було зроблено приблизно в 1892, але невдало. Тільки в 1901 році була відкрита початкова школа (І-й клас) в хаті Штефана Новаковського, через декілька років – школа початкових класів в хаті Георгія Мурару.

    В 1935 році була побудована перша школа в селі. Бояри дали деревину та інші матеріали для забудови, а жителі збудували своїми руками.  Директор школи – К. Крецу.
    У 1938-1939 роках були зроблені спроби розширити навчання до семі класів, але війна завадила цьому.
 
   Після війни чотирирічна школа діяла в парохіальному домі. Згодом зусиллями мешканців села було збудовано ще один корпус. У 1948-му році школа перейшла на семирічне навчання, завдяки зусиллям директора М.Айзінгера. Вагомий вклад у розвитку школи зробили директори Дмитро Візітів та Олексій Скутельник. Протягом 60-х років у школі з’являються перші вчителі з села: Василь Кобаскі – директор школи; Дмитро Олару – заступник директора; Ольга Олару, Олена Попа, Георгій Жар, Олександра Жар, Михайла Аіріней (директор школи 1974-1991 роках),Марія Аїріней, Тудор Гріб, Катерина Гріб, Емиілія Кобеля, Костянтин Олару, Микола Будяну, Харлампій Ілієску, Вера Кобеля, Василь Лункашу, Марія Лункашу, Ортанца Мурару, Костянтин Кобаскі, Валерія Кобаскі, Василь Агафіца, Сільвія Олару та інші.
    У 1978 р. розпочато будівництво нової середньої школи яка була відкрита у 1982 р. 
        У 1991 році директором школи стає Василь Лункашу, вчитель-методист, лауреат премії імені Ом. Поповича та премії Г. Асакі. Під його керівництвом школа стала однією з найкращих у районі .
Наша робота спрямована на те, щоб кожен учень міг оволодіти необхідними навичками з обовязкових предметів; поповнити знання у сферах які цікаві йому і розкривають йому нові горизонти пізнання; розвинути свою самовідоьість як самостійної особистості і як члена колективу.
 Моя мета: щоб наша школа стала острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку, щоб ії випускники на все життя усвоїли: якщо хочеш стати щасливим, то слідуй золотому правилу розум у голові, щирість у серці, здоров’я в тілі.
 На сучасному етапі у школі працюють 45 учителів
Проблема над якою працює педагогічний колектив                 школи:
  « Вдосконалення навчально-виховного процесу, використовуючи особистісні орієнтовані технології»
Основні завдання педагогічного колективу:
 Оновлення змісту освіти
– Розробка нових методів і форм навчання
– Ріст майстерності педагогів
– Підвищення ефективності сучасного  уроку
– Диференціація і індивідуалізація навчання
– Створення умов для гармонійного виховання учнів
– Духовне ставлення школярів, розвиток їх національної свідомості, розвиток і  становлення кожної окремої особистості,  опора на народні традиції
Нероздільність навчання і виховання         
Кількість класів – 17
Кількість учнів – 329
Всього вчителів – 45, з них
– вчителів-методистів – 6
– старших-вчителів – 12
– спеціалістів вишої категорії – 26
– спеціалістів першої категорії -6
– спеціалістів – 12
Мова навчання – румунська
Мови які вивчаються- українська мова – поглиблено; французька мова; англійська мова.
Науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу
1. Шкільний методичний кабінет
2. Комп’ютерний клас на 10 місць
3. Кабінет фізики
4. Кабінет української мови та літератури
5. Кабінет румунської мови та літератури
6. Кабінет хімії
7. Кабінет іноземної мови
8. Кабінет математики
9. Кабінет біології
10. Кабінет географії
11. Кабінет історії
12. Кабінет Захисту Вітчизни
13. Спортивний зал
14. Бібліотека
 Наша школа впевненно йде в ногу із сучасністю. У 2008-2009 н.р. 30 учнів та 6 вчителів нашої школи та стільки ж учнів та вчителів Сучавського Національного Коледжу Інформатики імені Спіру Харет м.Сучава (Румунія) брали участь у Міжнародному проекті «Educaţia – punte transfrontalieră» фінансованому Европейським Союзом в рамках програми PHARE CВC 2006.
       Мета проекту:
1) Розвиток творчого потенціалу учнів через упровадження
інформаційних технологій, використання глобальної мережі Іnternet.
2) Розвиток інтеграції прикордонних регіонів.
3) Виховання виховних, моральних та культурних цінностей у молодого покоління.
 У 2011-2012  році вчителі початкових класів нашої школи та вчителі початкових класів школи с. Салчя, повіту Сучава (Румунія) беруть участь у міжнародному проекті «Ласкаво просимо, колего у спільній справі!»

   Ми, учні Петрашівської ЗОШ, пишаємось тим, що навчаємось в школі, в якій працюють талановиті,  ерудовані та сучасні педагоги. Багато з них брали участь у районних та обласних етапах конкурса “Учитель року”

Учасники ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»
Попа Марія Костянтинівна. Призер у номінації «Румунська  мова та література», 2009 р.;
Стварат Марія Мірчівна. У номінації «Заступник директора з навчально-виховної роботи», 2004 р.;
Аіріней Марія Федірівна. У номінації «Українська мова та література», 2005 р.;
Фолошня Оліна Георгіївна. У номінації «Українська мова та література», 2007 р.;
Олару Олена Георгіївна. У номінації  « Образотворче мистецтво», 2011 р.;
Лупу Доріка Георгіївна. Призер у номінації « Біологія», 2012 р.
 Метоб’єднання вчителів румунської та французької  мов посіло ІІ місце в обласному конкурсі «Найкраще методоб’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу».
Кабінети румунської та української мов, географії та біології брали участь в обласному огляді-конкурсі «Найкращий кабінет».   Кабінет румунської мови та літератури посів ІІІ місце.
  Впродовж  років  Петрашівська школа випустила з своїх лав майбутніх академіків, докторів наук, винахідників, педагогів, поетів та письменників, медиків,політичних та громадських діячів.
Служителями православної церкви стали випускники Михайло Падурару, Михайло Жар, Лорін Думітру, Василь Лупу, Георгій Лупу. Отож Петрашівська ЗОШ стала колискою багатьох науковців, письменників, слава про яких лине далеко за межі не лише села, а держави. Ми пишаємося тим, що саме рідне село стало для них, образно кажучи, стартовим майданчиком для творчого злету.
     В школі розташований краєзнавчий музей села.
Над сторінкою працювали:
Керівник: Олару Олена Георгіївна 
Пошукову діяльність здійснювали: Лупу Адріана,учениця 7-А класу; Фолоршня Северіна, учениця 11 класу; Олару Костянтин учень 11 класу; Фолошня Оліна Георгіївна – вчитель; Лупу Міїаела Василівна – вчитель.