Спорт Буківка

Найвища цінність суспільства – людина. Проте з кожним роком збільшується кількість чинників,які негативно впливають на її життя та здоров’я. Спорт є основне заняття, яке формує здорову націю.

Народна  мудрість гласить:  «В здоровим  тілі, здоровий дух». Формувачем здорового тіла на селі є школа. Завдання школи є збереження здоров’я учнів, формування в них навичок здорового способу життя.

Професійний спорт у нашому селі не розвинувся,із-зі віддаленості від міста, що затрудняє нашим дітям займатися в різних спортивних секціях.

В 60-х роках ХХ ст., біля школи був побудований спортивний майданчик. Тодішні учні допомогли при будівництві майданчика, бо знали, що ним будуть користуватися і їхні діти та онуки.

Значну роль у розвиток фізичної культури та спорту відіграли вчителі фізкультури нашої школи : Гребенар Іван Дмитрович, Кучуряну Георгій Пателійович, Ротар Дорел Іванович. Саме за сприяння Гребенара І.Д. був побудований спортивний майданчик та покращена його  матеріальна база.

Найулюбленішим предметом  школярів завжди був і є фізична культура. З великим азартом діти грали та грають у різні спортивні ігри як: футбол, волейбол, баскетбол та інші .

В 80-х роках регулярно в нашої школі проводились спортивні змагання з легкої атлетики «Старти надії». Вони проводились між 4-8 класами. Діти заздалегідь  готувались до цих змаганнях і всі без винятку брали у них участь. Проводились змагання по бігу, по стрибкам у довжину , у висоту, кидання меча.

Переможців нагороджувалися грамотами та різними подарунками, і також брали  участь у районних  етапах змагання.

Спортивну славу нашого села за його межи понесли брати – близнюки Ротар Віорел та Дорел. Вони були гарними волейболістами та виступали за різні команди на районних та обласних турнірах з волейболу. Після його загибелі (2002р.), його друзі організували турнір з волейболу між командами Глибоцького району на його честь. Він проводиться кожного літа на базі Турятського   НВК.

Дорел Ротар  понад 30 років працював вчителем фізичної культури у Станівецької та Буківської школах.  Його учні займали  не раз  почесні місця з різних видах   спорту. На жаль, у 2010 році він залишив цей світ.

Зараз вчителем фізичної культури в нашої  школі працює енергійний та освічений педагог – Урсу Аурел Вікторович.  Під його керівництвом, учні нашої школи, здобули в останні роки гарні результати та призові місця на різних спортивних змаганнях таки як : «Старти надій», «Козацький гарт», «Нащадки козацької слави», «Шкіряний м’яч».

Успішно виступила команда нашої школи на спортивно – патріотичної гри «Зірниця»,  де посіли друге місце.

Керівник розділу “Спорт”- Митран Олена Миколаївна. Пошукову діяльність здійснювали учні 7 класу:

  • 1.Бордейчук Віолетта Іванівна          7.Фортуна Інна Стелянівна
  • 2.Габор Дан Віорелович                     8.Мартинюк Олександра Віталіївна
  • 3.Епуре Іван Іванович                         9.Плантус Мірабела Петрівна
  • 4.Кацел Іван Васильович                  10.Ротар Юлія Дмитрівна
  • 5.Козачук Дмитро Васильович        11.Ротар Корінна Аурелівна             
  • 6.Герман Владислава Іллівна