Герца

Голова міської Ради м. Герца – Скрипкару Василь Васильович

Герца – це чудове невеличке містечко із затишними та зеленими вулицями, старовинними будівлями, багатою історією та працелюбними і гарними людьми.
Міським статусом маленька Герца може похвалитися ще з 1864р.
Населення на даний етап міста Герца – 2,4 тис. мешканців. Однією особливістю міста є його румуномовність: румунською тут розмовляють близько 97 відсотків населення. Тож перебуваючи у Герці ви будете відчувати себе справжнім іноземцем, приїхавши за кордон до сусідньої держави.
Це все історія яку треба зберігати для наших дітей.
Але життя потребує сучасності і певні кроки були зроблені і в цьому напрямку також. На території міста розташований великий , гарний ставок ; маємо дитячий майданчик та стадіон; є об’єкти для відпочинку та розваг, і те що є найважливішим – проведена велика робота щодо газифікації міста. На даний час розпочаті проекти щодо будівництво водопровідних та каналізаційних мереж. Також розроблені проекти щодо співпраці з містами Дарабань (Румунія) та Страшени (Молдова) для участі у проектах які фінансуються за рахунок ЄС.
Тож поряд з багатою історією, живе і процвітає наше рідне місто Герца.

Директор Герцаївського районного ліцею імені Георгія Асакі, Мафтей Олена Георгіївна

Народ стільки живе скільки цікавиться своєю історією.
Один з напрямків роботи педагогічного колективу ліцею є виховувати, навчати ліцеїстів зберегти та поважати звичаї і традиції рідного краю.
Учням ліцею була запропонована дослідницька робота над проектом «Історико-краєзнавчий портрет м. Герца». Взялися ліцеїсти за цю роботу з зацікавленістю і натхненням.
Велику роботу взяли на себе члени учнівського самоврядування. Спільно з вчителями та батьками була розподілена робота за напрямками.
В результаті проведеної роботи учні збагатили та поглибили знання про рідний край. Вони дізналися про цікаві та невідомі для них події, звичаї, традиції, які поступово зникають з історії.
Ми не зупиняємось на одержаний результат, оскільки ця робота дуже сподобалась ліцеїстам і вони згодні продовжувати її.

Директор Герцаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Чобану Сергій Дмитрович

Герцаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів — один з найдавніших навчальних закладів Чернівецької області і є правонаступницею першого навчального закладу міста Герца, який існував в статусі початкової школи з 1796 року.
У 1911р. була введений в експлуатацію перший корпус школи, який був зразком для подальшого будівництва шкіл в селах району.
Після другої світової війни школа відновила роботу у статусі:
– середня школа з українською мовою навчання;
– середня школа з російською мовою навчання;
– з 1998 року — загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з українською мовою навчання;
В даний час в школі навчається 229 учнів.
Напрям навчання — суспільно-гуманітарний.
Профіль — історичний.
Завдяки профілю школи учні працювали з інтересом над проектом, продовжать цю роботу і надалі, оскільки тільки знаючи свою історію, звичаїв, культуру ти стаєш справжнім громадянином країни.