Home / Герцаївський район / Герца / Духовність Герца

Духовність Герца

Наше духовне царство збагачується завдяки святим храмам, які збагачують нашу духовну культуру і підвищують моральну царину та спонукає нас до творення добра.

Церква яка знаходиться у центрі міста Герца є важливим осередком впливу та підтримки яка носить ім’я Святого Спиридона. Церква зведена з цегли, поштукатурена, у плані – трилистник з великою граненою ззовні апсидою і двома бічними ризалітами, у товщу яких вписані конхи. Оригінальна деталь, яка відрізняє цей храм від йому подібних – четверта конха в західній стіні нави.

 З заходу до основного об’єму приєднана невисока квадратова в плані дзвіниця. Прибудований з півдня невеликий тамбур – типова риса буковинських храмів.
Над дахом піднімається четверик нави, який переходить у високий восьмигранний купол барабана. Прості, позбавлені декору стіни розчленовані на два яруси.

В 1808 р. при освяченні цієї церкви був присутнім митрополит Молдови, але з 1894 р. носить ім’я і катедрали.

Під час радянської влади церква постраждала, приміщення церкви залишилась покинутою.

Церква відкрита знову в 1989 р. Священиком був Михайло Лоїк. Потім Микола Топали за яким вперше було освячено церкву Онуфрієм – архієпископом Чернівців та Буковини.

Зараз служить священик Нектарій Балан з села Красни Сторожинецького району.

Стало традицією на свято Св. Спиридона принести Чудотворну Ікону Божої Матері з Красни, до якої християни свято і переконано моляться.

Церковний хор

Святкування храму церкви

У нас стало традицією, щороку, на початку навчального року запросити священика Нектарія, щоб освятив наші класи в яких нам слід навчатися цілий рік.

 

 

 

 

Над напрямком «Духовність»працювали:
Вчитель початкових класів ліцею: Куличану Т.Т.
 Учні 3 класу: Георгіцану Харитина; Роман Антон; Роман Катерина; Лазарева Анастасія; Єнакакі Дмитро.