Home / Герцаївський район / Остриця Герца

Остриця Герца

У кожної людини є своя маленька батьківщина, найдорожчий для серця куточок, з якого починається незвіданий і загадковий світ, про який згадує із теплим щемним сумом і радістю, бо тут проводить найкращі роки свого життя.
Як душа заболить думками,
Про усе, що давно відцвіло,
Я вернусь польовими стежками
Пригорнутись до тебе, село!
На сивих буграх зацвіла материнка,
Де юність далека піснями гула.
Чого зажурилася, мила глибинка,
Моя Батьківщино мала?
І хлібом, і цвітом, і прадідом-дідом,
Гріє душу село, моє рідне село.
Моя отча  земля, моя батьківська хата,
Де із давніх-давен гріло серце Добро.

Голова Острицької сільіької ради –  Цуркан Василь Георгійович 

Село Остриця входить до складу Острицької ОТГ. Межі Острицької ОТГ: с. Остриця, с. Горбова, с.Годинівка, с.Луковиця, с. Маморниця – Вама, с.Маморниця. 

Село Остриця розташовано у західній частині Герцаївського району й межує у західно-північній частині  з обласним центром – Чернівці. На сході Остриця межує з с. Цурень та с. Маморниця, на півдні – з селом Молодія Глибоцького району, на заході – з селом Чагор того ж району, на південно-західній території – з містом Чернівці. З півночі на південь вздовж села протікає ріка Прут. Село розділяє на дві частини річка Дерелуй, а також дорога, що з`єднує місто Чернівці з західним кордоном України.
Чисельність населення 3875 чоловік, кількість дворів 1256.
Площа населеного пункту складає 741.6 га.

1987 Реставровано будівля старої школи відкрито школа-сад
1985 Побудовано нову десятирічну школу на 620 учнів
1964 Споруджено Обеліск солдатам ВВВ
1993-1994 Споруджено три хрести на основних дорогах в’їзду в село.
1992 Святкування 100- річчя церкви.
1992 Побудовано капличку на пам’ять жертв Сталінських репресій.

Директор Острицької ЗОШ І-ІІІ ст. – Швець Анатолій Федорович

Школа – це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.
Незмінним був і залишається  лише  той факт , що Острицька середня школа існує, і що її вихованці  – це її слава і гордість. І як би далеко вони не були , в які б неблизькі світи  не заносила їх доля, та в своїх думках і спогадах вони завжди  поруч з нею, рідною і дорогою. Ніколи з пам’яті  не зітерти  споришеву стежку  в прозорому тумані, яка пістрявою стрічкою  пролягла  до незабутньої Острицької середньої школи.
У 2011/2012 навчальному році в школі навчалися 401 учнів; є 19 класів-комплектів; працює 42 педагогів: з них: 21 – мають вищу категорію, 5 – мають І категорію, 1 – ІІ категорію, 15 – спеціалісти, 12 учителям – присвоєно звання «старший учитель», двом учителям присвоєно звання «учитель-методист», 1 учителю – присвоєно звання «відмінник освіти України».