Home / Герцаївський район / Петрашівка / Культура Петрашівка

Культура Петрашівка

                                         Історія бібліотеки села Петрашівка
   Перша  бібліотека в нашому селі була збудована на зібрані громадою будівельні матеріали за допомогою сільської клакі. Будівництво  розпочалося на початку 1949 року. Споруда була збудована з дерева. Загальна площа кімнати бібліотеки – 42 м2, першим бібліотекарем тоді була Педурару Марія Тодорівна. Село було невелике-160 хат, читачів – 51, книг було майже – 110 штук.
  З 1966 – 1971 року бібліотекарем працювала Мурару Ортанца Іванівна. У бібліотеці була наявна художня, наукова, політична література. Всю літературу  бібліотеки отримали з районного фонду та сільської ради, також бібліотека получала невелику кількість газет та журналів.
   З 1971 – 1977 року бібліотекарем працювала Євгеній Віоріка. У ці роки  були дуже добрі відношення між сільською бібліотекою і районним  та обласним центрами. Читачами бібліотеки були комсомольці, вчителі, учні та студенти.
    З 1977 року до сьогоднішнього часу завбібліотекою є Апакіца Олена Констянтинівна.
У 2009 році бібліотеку перевели до нового будинку культури. Загальна площа кімнати бібліотеки 50- м2.  Книжковий фонд – 4758 : книги – 3267, брошури – 1491.

    Одним із найважливіших суспільних досягнень сучасного села, які повинні зберегтись назавжди, є культурна спадщина – результат духовної і матеріальної діяльності попередніх поколінь, що проявляється у формі звичаїв, традицій, обрядів. І саме на селі діють колективи художньої самодіяльності, учасники яких не лише дотримуються давніх традицій, а й передають їх своїм дітям та внукам.
     Ще з давніх давен  нашому селі всі свята та обряди не проходили без пісні , так і сьогодні будь яке дійство не минає без гучного святкування.  Аматори села своїми виступами прикрашають кожне свято і радують душу всіх, хто любить пісню, народне мистецтво, хто бажає отримати справжню насолоду.
  Центром культурно-масової роботи є Будинок культури, споруджений у 2007 році, директором якого з 2007 року є Шодринга В. М.. Тут працюють гуртки: вокальний , сольного співу, художнього читання, хореографичний, театральний. Під керівництвом художнього керівника вокальні колективи неодноразово займали призові місця на районній сцені, виступали із звітними концертами в сусідніх селах.
Виконавці:  Лупу Адріана , учениця 7-А класу ;  
                     Пашкану Міхаєла,учениця 9-А класу; 
                     Дамян Марина,учениця 9-Б класу ;
                    Фолошня Оліна Георгіївна – вчитель укр. мови;     
                    Кобаскі Юлія Георгіївна – вчитель укр. мови;
                    Лупу Міхаела Василівна- вчитель рум. мови;
Керівник: Олару Олена Георгіївна