Home / Герцаївський район / Луковиця Герца / Традиції Луковиця Герца

Традиції Луковиця Герца

Під час дослідження традицій нашого села, нами було виявлено, що мешканці села з великою відповідальністю і дбайливістю відносяться до традицій та звичаїв села, залишених нам предками.
Вивчаючи традиції села ми помітили, що мешканці села з любов’ю відносяться до чудових стародавніх традицій, а також відкрито приймають і ті традиції, що народжуються у наш час.
Одне з найрадісніших свят, особливо для дітей, є Різдво та Новий Рік. Люди радіють народженню Спасителя і своєю радістю діляться з іншими – колядуючи.

   

  

 Кожного року ми вшановуємо пам’ять великого румунського поета,  публіциста, громадсько – культурного діяча – Міхай Емінеску.

Ще одне свято – Мерцішор, який носять на одязі весь місяць, а в день Вербної ніділі знімають і розвішують на квітучих фруктових деревах. Вважається, що завдяки цьому людей буде супроводжувати успіх протягом усього майбутнього року. За повір’ям, якщо загадати бажання, вішаючи Мерцішор на дерево, воно обов’язково здійсниться.

Для всіх нас Великдень – Воскресіння Христове – це радісне і величне свято. Христос воскрес, і приніс нам радість, і цією радістю ми ділимося з іншими людьми. Урочисто й гарно співають у церкві. Лунко та різноголосо дзвенять дзвони. Багатим і щедрим є великодній святковий стіл, на якому є освячена паска, крашанки яєчка і різноманітні страви.

Отож, на Великдень ми ділимося радістю і ділимося всім найкращим з тими, хто цього потребує.

Андрій Первозванний – християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди в день цього святого мають стародавній, дохристиянський характер: угадувати майбутньої долі, заклинання.

6 грудня – день Святого Миколая. Милосердна людина жаліє усіх хто потребує допомоги, прощає провини та образи. Таким був святий Миколай. В день пам’яті святого Миколая – ми вчимось у нього доброти й щедрості. Намагайтеся робити добрі справи непомітно!

     Можемо сказати, що ми й на далі будемо відроджувати стародавні традиції та звичаї, щоб вони не залишались в тіні минулих літ.

Над розділом працювали: Скуляк Марія Михайлівна – учениця 9 класу, Георгіцану Юлія Віталіївна – учениця 8 класу

Керівник: Бурла О.П. – вчитель початкових класів