Спорт Горбова

Спорт є ефективним засобом фізичного виховання. Його цінність визначається стимулюючим впливом на поширення фізичної культури серед різних верств населення, І в цьому плані спорт має міжнародне значення.

Але він не зводиться лише до фізичного виховання. Спорт має самостійне загальнокультурне, педагогічне, естетичне та Інші значення.

Основною організаційною формою фізич­ного виховання в школі є урок, який має нау­ково обґрунтовану структуру, проводиться фахівцями фізичного виховання згідно з нав­чальними програмами. Уроки забезпечують базовий обсяг фізкультурних знань, умінь і навичок.

Крім уроків, широко використовуються позаурочні форми: фізкультурно-оздоровчі занят­тя, заняття у фізкультурних гуртках і спортивних секціях.

Фізичне виховання в школі здійснюється учителями фізичної культури, тренерами, керівниками гуртків, їм допомагають медсестра, учні, батьки.

У школі створена хороша матеріально-технічна база для занять фізичною культурою та у спортивних секціях: баскетбольні площадки, футбольне поле розміром 104м/62м, бігові доріжки, футбольне поле з штучним покриттям 25м/9м, волейбольні площадки, спортзал, гімнастичне містечко.

За останні навчальні роки вчителі фізкультури та тренери надають велику увагу занять з легкої атлетики, баскетболу, футболу, кросової підготовці. З цих видів спорту, команда юних спортсменів школи займає першість у районні та має призові місця на обласні змагання.

У школі діють спортивні секції: легка атлетика (тренер Апетрі М.І. баскетбол (тренер Ільєш І.М.), легка атлетика (тренер Ільєш М.М.), футбол, старша група (тренер Антонюк Г.І.), футбол, молодша група (тренер Ворняну В.І.).

Добре поставлена робота з питань проведення фізкультурно-оздоровчої гри «Нащадки козацької слави» та випробувань фізкультурно-оздоровчого комплексу «Крок до здоров’я», здачі нормативів з 9 видів спорту. На кожний клас складені відомості результатів, протоколи проведення випробувань, таблиця результатів по школі з 4 по 11 класи, визначені місця у паралельних класах та представлення команди школи для участі у рамках фізкультурно-оздоровчого патріотичного фестивалю «Нащадки козацької слави».

Оформлений необхідними стендами та результатами спортивних змагань зала до спортзалу.

На базі школи проводяться більшість районних змагань з різних видів спорту, відкриті заняття та районні семінари вчителів та слухачів обласних курсів з фізичної культури, школа Молодого вчителя (керівник Ільєш І.М.). За підсумками результатів обласної спартакіади 2010 року наші учні підтвердили високу технічну, тактичну підготовку, в результаті чого посіли І місце в районі в змаганнях з легкої атлетики.                         Такі результати наші молоді спортсмени отримують вже декілька років поспіль. У знак подяки цим дітям була надана   можливість відпочити у таборах «Артек» (2004р), «Вогник Буковини» Валя-Кузьмина Глибоцького р-ну (2006р), «Зелені пагорби»   м.Віженка Вижницького р-ну. (2007р), де учні набирали сил для нових змагань та нових перемог.

У нашій школі фізичне виховання дітей є складовою системи народної освіти, важливим компонентом гуманітарного виховання дітей; формування у них патріотичних почуттів, фізич­ного та морального здоров’я, вдосконалення фізичної і психологічної підготовки до актив­ного життя і професійної діяльності.

Критеріями ефективності фізичного вихо­вання дітей є рівень фізичного розвитку та показники їхнього здоров’я, грамотність щодо використання ними основних засобів і форм фізичного виховання, дотримання здорового способу життя, відсутність негативних звичок, залучення до процесу фізичного виховання.

Оформлений необхідними стендами та результатами спортивних змагань зала до спортзалу.

Керівник: Ільєш Іван Михайлович