Home / Герцаївський район / Дяківці / Духовність Дяківці

Духовність Дяківці

Для всіх поколінь, які проживали у нашому селі, християнство було основою вірою. Початок цього був покладен Проботським монастирем, який побудував на її землях в уроче Букова першу церкву – «a Probotei».

 У XVII ст. в уроче Царінка була зведена ще одна дерев’яна церква, територія навколо якої служили як цвинтар. Після переселення мешканців цієї сторони паном Потлогом через горб, вона була розібрана та перенесена на нове місце. Там, на самому видному місці з перенесеного будматеріалу, а також при допомозі Потлога, було зведена нова церква – «Святих архангелів Михайла та Гавріїла». Послужила воно майже ціле століття як місце преклоніння нашим предкам. В1861 р. вона була відремонтована, але у зв’язку з ростом кількості населення села, у 1872 році поруч з нею почалось побудова нової кам’яної церкви на 34 м2. Як спонсор цієї справи стала онучка Д. Потлога , Олена Ольга Оболонські-Стурза.
21 листопада 1885 року нова церква відкрила широко двері мешканцям села. Тут, більше півстоліття, служив священик з великою душею – Микола Сандович, який за весь час зробив так багато для розвитку села. Завдяки священику Сандович церква була збільшена на 112кв. метрів. Кошти для цього збирали люди села.
6 грудня 1931 церква була освячена. Нажаль, 10 грудня, після цієї історичної події помер священик Сандович.
Після Сандовича, настоятелями церкви «святих апостолів Михайла та Гавріїла» були отець Алекса, Бринзей, Петреску.
Але майже півстоліття прослужив у святого вівтаря даного храму інший наш односельчанин отець Микола Манолокі (1951-1999рр) , котрий в тяжкі комуністичні роки атеїзму зміг зберегти цю споруду з усім її скарбом.

 

 

 

 

 

 

 

Церква села «Святих архангелів Михайла та Гавріїла» уявляє по справжньому культову споруду з багатим духовним інвентарем, якому більше двох століть. В теперішній час служить у церкві священик Костянтин Костя.                                              

  

Керівник розділу – вчитель історії Манолакі Лариса Михайлівна. Пошуковою діяльністю займалися Фрунзе Владислав учень 8-го класу та Іоніца Захарії учень 9-го класу.