Home / Герцаївський район / Годинівка / Культура Годинівка

Культура Годинівка

Розвиток духовної культури на селі – процес складний та багатогранний. Він виявляється по-перше, у широкому долученні сільського населення до культурних надбань, збагаченні його духовного світу, а також, по-друге, у його діяльній участі у творенні матеріальних та духовних культурних цінностей. За останні роки відчутно покращився рівень життя на селі. Побутова техніка, автотранспорт стали невід’ємною частиною життя годинівських селян. Було газифіковано 230 будинків.
 Церква – духовний центр села.Культурне життя включає в себе також релігійну складову. В центрі с. Годинівка розташована християнська церква Св. Миколая таКристофора побудована на1928 де проходять усі церемонії від хрещення й вінчання до відзнаки усіх релігійних свят.
Її філія – невеличка церковна споруда,одна з найстаріших церков хатнього типу Герцаївського району де той же батюшка Тулулюк В. править поховальні церемонії – є біля кладовища.


 

Освіта. Важливим фактором культурного розвитку села є підвищення освітнього рівня сільського населення. Годинівська ЗОШ І – ІІІ ступенів заснована у 1978 році, у 2002 році – реорганізована в Годинівський навчальновиховний комплекс у складі: загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів; дошкільної установи;позашкільної установи – філії Герцаївського районного будинку дитячої творчості. Годинівський НВК є навчальним закладом з румунською мовою навчання, в якому нині виховуються і навчаються 40 дітей у дитячому закладі та 173 – у школі. Життєдіяльність закладу забезпечують 54 працівники, у тому числі 30 вчителів, 5 вихователів та 19 осіб обслуговуючого персоналу. У сучасних умовах, коли спостерігається різке погіршення стану здоров’я людей, проблема формування здорового способу життя стає особливо актуальною. Дирекція та педколектив Годинівського НВК обрали своїм пріоритетним завданням створення «Школи сприяння здоров’ю» Ще одним напрямком програми є прискіплива увага до фізичного здоров’я. Формування всебічно розвинутої особистості неможливе без гармонійного фізичного розвитку. У Годинівському НВК працює філія районної спортивної школи, яку відвідають понад 90 учнів.   В школі створено умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я учнів та вихованців: працюють спортивні секції з футболу, баскетболу та легкої атлетики (керівники секцій М. І. Кілару, В. К. Атудуроає).
Наступний напрямок – духовне здоров’я. Освітня філософія комплексу базується на вихованні дітей на загальнолюдських цінностях та християнській моралі. Переважна кількість учнів школи виховується в християнських родинах, тому у школі вивчається курс християнської етики у І¬ХІ класах, який сприяє відмові учнів від зла через погані слова, думки, дії і формує в них потребу творити добро. Цей курс є своєрідною «екологією дитячої душі».
Успішно працює система виховної роботи «Ідеали Добра» за авторською програмою вчителя К. В. Гочу.
Значної уваги надається естетичному вихованню. З 2001 року у школі працює хореографічний гурток, в якому заняття проводяться в різних вікових групах. Для потреб гуртка з бюджетних коштів придбано комплекти румунських національних костюмів загальною вартістю 22 000 грн. За батьківські кошти придбані українські, російські та молдавські народні костюми, костюми для сучасних та бальних танців. У 2009 році був оформлений кабінет хореографії.
У селі дбають про збереження та увічнення памяті земляків.Так зусиллям та на кошти селян були встановленні Трійці на пам’ять жертвам голоду 1946-1947 та репресованим сталінським режимом селянам.

Будинок культури який своєю діяльністю сприяє поглибленню і розширенню міжособистісного   спілкування, збагаченню культури дозвілля є важливою ланкою культурного життя села. Саме Будинок культури виконує на селі функціії театру, філармонії, танцювального і спортивного залу. Будучи місцем відпочинку БК є водночас місцем розвитку народних талантів, центром усієї культурно-освітньої роботи (директор БК Дякону О.І.). У ньому є: концертний зал (у ньому протікають урочисті заходи, концерти, конкурси краси; якщо знадобиться, там можуть проводитися театральні вистави й покази фільмів.Періодично запрошують мистецьки колективи яки виступають з концертною програмою.

Годинівський хореографічний ансамбль «Надія» (худ.керівник Чобану Ю.С.) є лауреатом багатьох фестивалів на рівні району та області.

Важливим показником рівня духовності жителів села є їхнє звернення до основних джерел культури якому сприяють засоби масової інформації.Наші односільчани виписують через відділ зв’язку періодичні видання але лідером є телебачення які має невичерпні інформаційні можливості і майже магнетичну притягальну силу. Завдяки йому село дістало великі можливості для долучення його жителів до багатств культури, які традиційно зосереджені у місті. Серед улюблених передач мистецького циклу найбільшою популярністю користуються фільми, телесеріали а також музичні передачі.
Сільська бібліотека сьогодні є своєрідним захисником права користувачів невеликих населених пунктів на доступ до світової інформації. Вона сприяє підвищенню рівня освіченості людей та їхній поінформованості щодо змін у суспільстві.
У с.Годинівка знаходиться бібліотека-філія №7 ГерцаЇвської ЦБС яка обслуговує 600 читачів, в т.ч. 180 дітей та 90 читачів юнацького віку. Фонд бібліотеки складає 9577 примірників, в т. ч. літератури для дітей – 3739.
Книгозбірня працює за девізом: «Бібліотека – найдавніший соціальний інститут, місія якого – розповсюдження знань та інформацій з гуманітарним та моральним початком». Підпорядковані цій вимозі й основні форми бібліотечної діяльності – книжкові виставки, огляди літератури, масові заходи. Оформлено в книгозбірні краєзнавчий куток «Наш рідний край – Буковинський край», стенди «Бібліотека інформує», «Нові надходження», «Про цікаве та нове на сторінках преси».
У своїй діяльності бібліотека приділяє значну увагу популяризації та розвитку національної культури, мови, збереженню національної самобутності сельчан, активно залучає читачів дитячого та юнацького віку до краєзнавчої та народознавчої роботи. Ця категорія користувачів бібліотеки бере активну участь в оформленні тематичних папок «Історія села Годинівка», «Історія церкви села Годинівка».
Активно співпрацює бібліотека зГодинівським НВК, з БК, культурним товариством ім. М.Емінеску. В 2008 році спільними зусиллями були проведені такі масові заходи: до Дня Матері – святковий вечір «О жінко, найпрекрасніша з троянд!»; до Дня Перемоги – літературно-музична композиція «У вогні палала рідна Україна», святковий ранок для дітей «Дитинства пора щаслива й весела»; до Дня Рідної мови – літературне свято «Мово барвиста, мова багата і ніжна, як батьківська хата»; краєзнавчий вечір «Немає кращої землі ніж та, що зветься рідним краєм».
В 2007-2008 роках в книгозбірні села продовжує проводиться акція «Подаруй бібліотеці книгу!», у якій беруть активну участь діти, молодь, пенсіонери, сільська інтелігенція.
При бібліотеці створені та працюють клуби за інтересами: для молоді «Музичний вернісаж», для дорослих «Крик душі».
Сільська книгозбірня все більше переймає на себе функції інформаційно-культурного центру громади, осередку пошукових краєзнавчих розвідок, виставкових залів для місцевих майстрів і майстринь (була оформлена виставка моделювання Педурару І.І., виставка народної майстрині Урсу О. І.) місць спілкування і проведення дозвілля всіх верств місцевої громади. Бібліотека по праву стала центром культурного життя села. Органічно увійшла у життя селянства книга. Переважно наші односельчани читали художню літературу (бібліотекар Гочу М.М.) 2011р. сільська бібліотека була підключена до мережі Інтернет. Ця подія пожвавила життя бібліотеки. Щоденно сюди стали заходити школярі та студенти які навчаються у м. Чернівці у пошуку необхідної їм інформації. ХХІ ст. своїм розвинутим відеорядом та новим поколінням техніки ще більше наблизила нас до безмежного світу культурних надбань людства. У с.Годинівка є багато користувачів Інтернет мережі.

Над розділом “Культура” працювали: Давід Христина Андріанівна, Буздуга Мірелла, Арушті Лучіка Михайлівна, Ігнат Ніколета.

Керівник: Глибочану Тетяна Миколаївна – вчитель історії