Прислів’я каже «Книга на столі – світло в душі та у будинку»
Існує книга життя, яку людина вивчає все життя, та книга книг, яку ми всі вивчаємо в школі.
Будь-яка людина, будь-який фахівець, будь-який міністр, вчений, або хлібороб навчається в школі, а потім починає крокувати широкою дорогою життя.
Кажуть, що багато років тому, селянські діти вчились в будинки селян. Як пам’ятає старше покоління перший будинок школи з 4 класами був відкритий в домі Марії Кантуряну, вчителями були священик з своєю матушкою. Викладали основні елементи: читання і арифметика. Директором був Іон Бутнару. Згодом школа була у домі Толокару. Директором вже був Г.Георгеску, а вчителем Продай. Спершу школа мала 4 а потім 7 класів.
Через багато років, приблизно в першому десятилітті ХХ століття відкрила семирічна школа в окремому будинку. Директором теж був Г.Георгеску, а вчителями були Бузати, Константін, Медвідь та ін. З приходом радянської влади, побільшало кількість учнів та вчителів у школі, а в приміщенні школи почав діяти будинок культури. Директорами школи були Лупенко, Гончаров, Скутельник, Ліліяк, вчителя були немісцеві. Перший місцевий вчитель в школі, був Раду Костянтин Х., фахівець в області математики. Це був рік, 1952-1953 рр.. Мешканці села дуже вдячні тим вчителям, тому що у ті важкі часи, завдяки їхній витримки вони зробили усе щоб сільські діти навчались в школі. Після декількох років в школі, почали працювати місцеві, такі як: E.I.Tудос, E.I. Сувеіке – Рошка, M.Д. Русу, К. В. Скріпкару, Г. М.Рошка, М.Д. Буздуга та інші. Багато з тих, хто приїхав сюди оселилися в селі: Л.А Кондря-Скрипкару, Е.М. Іонел-Русу, М.І. Фегурел- Житарашу та інші. Якщо слідкувати директорів школи, можна назвати П.К. Андріеш, В.М. Мошянець, Костянтин Васильович Скрипкару, Іван Михайлович Тудосе, на сьогоднішній день – Мирон Лариса Дмитрівна.
В 1959року школа стала восьмирічною, директором був Василь Мошянець.
Директор І.М. Тудосе
Наприкінці 60-х років була побудована ще одна школа з трьома приміщенням з класами та кабінетом директора школи Скрипкару К.В.
В 1986 року школа залишились з 6-ма класами; до 1990 року школа знаходилась в парафіяльному будиноку та в будівлі колишньої примарії збудована ще під час королівської Румунії . Коли один зі старих будинків було пошкоджено, вчителі навчали дітей в покинуті осели села. Тяжко було вчителям та учням, тому що навчалися в дві зміни: в І змину навчалися учні з сусідніх хуторів Валень, Канатівка і Цвяківка, а в ІІ зміну – учні з Хряцькі.
В 1990 року була побудована сучасна школа.
Діти отримали нову будівлю з двумя поверхами, з 16 класних кімнат, спортивним залом, залом урочистостей, Директор Л.Д.Мирон
майстернею, просторою і гарною їдальнею.
Школа отримала багатий технічний , навчальний та ілюстративний матеріал. Велика заслуга в цьому тодішнього директора сохвоза «К Маркс» Фирфа В.В., директора школи Тудос І.М. та голови сільськоЇ ради МоскалуМ.І.
Директор совхоза “К. Маркс” Фирфа В.В.
Сучасний вигляд школи
Завдання сьогодення – залучення широкого кола школярів та учнівської молоді до нового розуміння художньо – естетичних надбань народу, виховання високої естетичної культури особистості.
Засобами для реалізації цього завдання є уроки музики і співів, образотворчого мистецтва гуртки, студії художньої самодіяльності,художніх ремесел.
На орієнтацію естетичних смаків та інтересів школярів ефективно впливають різноманітні форми урочної, гурткової, масової роботи,що використовуємо в умовах школи.
Шкільні масові заходи спрямовані і на виховання естетичних смаків, збуджують в учнів позитивні емоції. Таким чином в школі працюють гуртки художньої самодіяльності, народного ремесла, юного художника , драматичного , хоровий та фольклорний.
Цими гуртками охоплені понад 60% учнів. Залучали учнів до імпровізації та творчої діяльності, до проведення літературно-музичних вікторин, концертів, конкурсів, фестивалів на яких виховується повага до народного мистецтва.
День Валентіна в 11 класі
День матері
Новорічні свята в школі
Осіні фантазії
Різдвяні свята
Команда школи на обласному етапі фестівалю ДЮП
Для забезпечення високої художньої естетичної культури особистості, вивчення перлин національного мистецтва, фольклору, працює хоровий та фольклорний гурток. Пісні гуртка вийшли за межі школи і звучали в будинках культури сіл району, в центральному районному будинку культури, на різних фестивалях обласного масштабу. Про це свідчить дипломи і грамоти, якими були нагороджені виступи хору і фольклорного гуртка (фото).
Над сторінкою працювали:
Керівник: Руссу Вадим Васильович
Пошукову діяльність здійснювали: Москалу Марина, Чіботару Лариса