Ми раді вітати Вас із гарного та неповторного буковинського села – Петрашівка!
Олару Лілія Георгіївна,
голова сільської ради
У кожного з нас є маленька Батьківщина. Там, де ми народились, де слухали колискову люблячої матусі, де зробили свої перші кроки, де промовляли перші слова. У кожного вона своя, та кожен її любить і пам’ятає, куди б не закинуло нас життя.
Села, як люди, мають свої біографії. У кожного вона своя. Тільки в селі людина може так близько спілкуватися із природою, розуміти ії душею. Дякую долі за те, що народилася у цьому благословенному краї, у цьому райському куточку землі, за те, що де б я не була, серцем завжди лину до отчого порогу, до рідної хати, до найдорожчих людей.
Стоїть, заціловане всіма вітрами
Колиска любові і пісня душі
Тут стелиться легко дорога до мами
Стежина дитинства веде в спориші.
Пісенний мій краю, любов моя вічна
Тут пам’ять предків і слава батьків
Так хочеться довше дивитися в вікна
Вдивлятися в очі своїх земляків
З поклоном синівським тобі побажаю
Селянського щастя не втратити суть
Хороших пісень і рясного врожаю
Лелеки ж побільше хай діток несуть.
На старовинній буковинській землі, в чарівному милому куточку , на водорозділі річок Прут та Серет, в обіймах гарних дубових лісів, з кучерявими берізками та високими акаціями, розкинулось гарне село – Петрашівка ( історична назва «Міхорень»). Про заснування і назву села у жителів збереглися різні перекази і легенди. Село наше красиве і квітуче. Але все ж справжньою їх окраскою є люди. Вони скромні і працьовиті. Вони не звикли до слави, але їх щоденна праця, життя – то джерело людської мудрості і самовідданості.
Сьогодні ми робимо все, щоб наші нащадки отримали у спадщину справжню, не перероблену історію про подвиг нашого народу на протязі багатьох століть.
Хтось із мудреців сказав: «Народ, який не знае минулого, не матиме майбутнього» . Тому обов’язок цивілізованих людей пам’ятати свою минувшину, свою історію. З цією метою учням була запропонована дослідницька робота над проектом «Історико-краєзнавчий портрет села Петрашівка» Учні працювали з інтересом над проектом, збагатили та поглибили знання про рідний край вони дізналися про цікаві та невідомі для них події, звичаї, традиції, які поступово зникають з історії. Ми не зупиняємось на одержаний результат, будемо продовжити цю роботу і надалі, оскільки тільки знаючи свою історію, звичаїв, культуру ти стаєш справжнім громадянином країни.
Наша мета: щоб наша школа стала острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку, щоб ії випускники на все життя освоїли: якщо хочеш стати щасливим, то слідуй золотому правилу: розум у голові, щирість у серці, здоров’я в тілі.