В період молдавського князівства більшість церков були т.зв. «хатньої форми»: велика зрубна хата, без куполів. У 1561 році у селі Підвальне (Бечешть) збудована дерев’яна Воздвиженська церква такого типу. Вона не збереглась до наших днів.
Важливим пам’ятником архітектури нашого села є церква «Сф. Параскеви» (до ХІХ ст. називалася «Сф. Миколай). Перша писемна згадка датується 1735 роком. У 1754 році церква була відремонтована. Її творцями були: поміщик Костянтин Брага та капітан Микола Холбан. У 1953 році мешканці села організували ремонт церкви. Ініціаторами були Теодореску Харлампій, Котрохол Харлампій, Аіонесе Тодор.
13 жовтня 1957 році відбудована церква була освячена. У 1992 році стара церква була розібрана і перенесена на хуторі Над’ярне, що межує з селом Підвальне, де і знаходиться на даний час.
А на її місце, протягом шести місяців, побудували нову церкву (за ініціативою батюшки Жар Михайло Васильовича та за підтримкою жителів села та сусідніх сіл). 14 жовтня 1992 року нова церква була освячена. Параметри нової церкви наступні: довжина – 20м, ширина – 10м, висота – 6м, а висота дзвіниці, що знаходиться в передній частині церкви, становить 17м. Церква побудована у римському стилі з красної цегли.
Керівник розділу: Албу Ніна Михайлівна, вчитель історії, стаж роботи 20 років, спеціаліст вищої категорії, керівник гуртка «Знавці історії».
Пошукову діяльність здійснювали:
1. Албу Дмитро Д., учень 8-го класу, член гуртка «Знавці історії».
2. Дупешка Денис М., учень 8-го класу, член гуртка «Знавці історії».
3. Крупник Васілій В., учень 8-го класу, член гуртка «Знавці історії».
4. Ілаш Анастасія І., учениця 6-го класу, член гуртка «Знавці історії».
5. Панченко Крістіна П., учениця 6-го класу, член гуртка «Знавці історії».
6. Танасе Марина В., учениця 6-го класу, член гуртка «Знавці історії».