В нашому селі є будинок культури (клуб), який розташований в помешканні колишнього поміщика Майзера. В часи радянської влади Майзер емігрував до Румунії.
У клубі знаходиться сільська бібліотека.
Історія створення бібліотеки в селі Підвальне
Бібліотека в селі Підвальне була створена в 1947 році в домі господаря Худеску на околиці села.
Худеску був поміщиком і в 1944 році емігрував до Румунії. Будівля його дому була побудована з червоної цегли на доброму цементованому фундаменті, перекрита червоною черепицею.
У 1952 році цей дім був зруйнований, згідно рішення правління колгоспу ім. «Сталінської конституції», а бібліотеку перевели в хату орендатора Майзера, який також емігрував до Румунії, на місце де по сьогоднішній день знаходиться бібліотека.
Першим працівником бібліотеки була комсомолка Пую Лукреція Михайлівна.
Протягом 1956 – 1960 років бібліотекарем працював Нікульча М.К. Кількість перших бібліотекарських книжок була обмежена. В бібліотеці нараховувались приблизно 100 – 120 штук. Читачів було тільки 15.
З 1960 по 1968 років завідуючою бібліотеки працювала Казаку Олена Іванівна. Більшість літератури була художньою, а галузева була в обмеженій кількості. Всю літературу бібліотека отримувала з культфонду та сільської ради. В той час підтримувались професійні зв’язки між сільськими та районними бібліотеками.
Роботі бібліотеці допомагали книгоноші, які носили книги читачам додому. Читачами бібліотеки були комсомольці, вчителі, учні, спеціалісти сільської ради, студенти. Найактивнішими серед них були: Шурубару Марія Іванівна – агроном, Ілаш Т.І. – рахівник, Пую Г.М. – бухгалтер, Чобану І.М. – колгоспник, Бордіяну А.Г., Аіфтинки Ф.Д. і.т.д.
Протягом 1970 – 1994 років завідуючою бібліотеки була Ротару Марія Георгіївна. Книжковий фонд був укомплектований книгами різних видавництв: довідками, енциклопедіями, класикою вітчизняної та зарубіжної літератури.
Працівниками бібліотеки та клубу проводились різні культурні заходи, концерти, з якими виступали на місцях, в районі та області.
В 1990 році бібліотека получала книжки по 5 – 7 разів на рік. Ведеться картотека систематичної передплати газет та журналів різної тематики.
На сьогоднішній день бібліотека працює в наступних напрямках: популярно-наукові, природничої, технічної, сільськогосподарської літератури. Є відділ обслуговування, дитячий відділ. Проводиться краєзнавча робота. Книжковий фонд налічує 3940 штук. Бібліотекарем працює Танасе Наталія Іванівна.
Бібліотекар Танасе Наталія Іванівна
Тематична виставка у бібліотеці
Керівник розділу: Албу Ніна Михайлівна, вчитель історії, стаж роботи 20 років, спеціаліст вищої категорії, керівник гуртка «Знавці історії».
Пошукову діяльність здійснювали:
1. Албу Дмитро Д., учень 8-го класу, член гуртка «Знавці історії».
2. Дупешка Денис М., учень 8-го класу, член гуртка «Знавці історії».
3. Крупник Васілій В., учень 8-го класу, член гуртка «Знавці історії».
4. Ілаш Анастасія І., учениця 6-го класу, член гуртка «Знавці історії».
5. Панченко Крістіна П., учениця 6-го класу, член гуртка «Знавці історії».
6. Танасе Марина В., учениця 6-го класу, член гуртка «Знавці історії».