Автор: Гищук Лідія Петрівна, Лукян Ніна Іванівна
Виконавці: Осіпов Павло, Дядюшка Ірина
За самого початку старообрядництва російський народ, як і цілі століття раніше, перебував майже в загальній, суцільний безграмотності з верхів до низів. Старообрядницький рух ознаменувався насамперед широким поширенням грамотності. Старообрядництво інстинктивно прагнуло до того, щоб безграмотності зовсім не було в його середовищі, і до кінця 17-го століття воно є грамотним класом серед величезного безграмотного народу. До половини 19-го століття, навіть майже до наших днів, поширення старообрядництва позначалося поширенням грамотності.
У старообрядців зберігалася своя система освіти, що включає заучування напам’ять безлічі молитов, навчання читанню та початків арифметики, знаменному співу. Основними підручниками традиційно були Азбука, Псалтир і Часослов. Особливо обдарованих дітей навчали слов’янському письму та іконопису .
Найдовша білокриницька вулиця носить назву «Верхняя улица» через своє положення. Її протяжність тепер становить більше кілометра. Саме вона веде до Храму… На цій вулиці знаходилася і початкова школа села, яка, між іншим, була збудована як восьмирічна. Багаторічним директором восьмирічної школи була Інна Павлівна Галкіна, історик за освітою, збирач і поціновувач старожитностей, один із творців краєзнавчого музею смт Глибока. Своє існування восьмирічка закінчила у 90-х роках минулого століття.І виконувала функції лише початкової тому, що щороку у ній навчалося всього 4-5 учнів. А колись був час , що учнів було понад 50…
Зараз діти шкільного віку (близько 10-15 дітей) навчаються у Старововчинецькому ліцеї, куди їх довозить шкільний автобус.
Юні білокриничани досліджують історію свого народу