Home / Глибоцький район / Черепківці / Культура Черепківці

Культура Черепківці

Керівники пошукової групи:

                     Гнатюк О.В. Данилюк О.Т. вчителі української мови та літератури
Пошукова група: Гнатюк Анастасія уч.6кл.
Данилюк Олександр уч.7кл.
Куляк Василь  уч. 8кл.

 

                                                   Народний
                аматорський  фольклорний  колектив  «Калинонька»

Українська народна культура – одне з найцінніших надбань нашого народу, незатьмарене джерело життя і повсякденних турбот і жителів мальовничого села   Черепківці, Глибоцького району, Чернівецької області .
Незважаючи на сучасні складні умови  населення села завжди бережно ставиться до народних традицій та звичаїв своїх пращурів, передаючи їх з покоління в покоління .
Так у 1986 році за ініціативи завідуючого клубом села Новий Вовчинець Василем Івановичем Ірмійчуком був створений фольклорний колектив з трудівниць сіл Новий Вовчинець та Черепківці, до якого входили Феліца Пентелейчук, Стелла Мізюк, Анна Ірмійчук, Віоріка Величко, Домка Карпюк, Віоріка Сидоряк, Аспазія Паскар, Марія Чорней  та інші.
Тодішній репертуар колективу формувався на основі українських народних пісень. Так як колектив був новоствореним і тільки формувався, виступи відбувалися лише на сільській сцені .Так розпорядилася доля, що у 1987 році на посаду директора Будинку культури села Черепківці був призначений Василь Репчук. Керівник фольклорного колективу «Калинонька» Василь Ірмійчук вступає на навчання до Рівненського вузу. Щоб зберегти колектив, керівником стає Василь Репчук, який керує колективом й нині.
До складу сучасного колективу входять Лікерія Кузик, Ольга Копачук, Любов Кушнір, Омілія Марусяк, Ольга Гавчук, Віра Клоченко, Ольга Земба, Віоріка Возняк, Ольга Гаращук, Ольга Репчук. Ці жінки різні за віком, професіями, уподобаннями, але їх об’єднує одне  – це любов до збереження і примноження культурних цінностей, збирання місцевого фольклору та вікових надбань.

За час свого існування колектив здобув високих професійних надбань. Приймає активну участь  у сільських, районних та обласних концертах, фестивалях, конкурсах.
Зокрема в районних оглядах та фестивалях: «Невичерпні скарби кодрів барвистих», «Людська стежина – вишитий рушник», «З любов’ю до рідного краю», в обласному театралізованому фольклорно-етнографічному святі «Від Різдва Христового до Йордану» , в обласному фестивалі «Веселка Буковини  та «До родинного джерела» , в обласному міжнародному фестивалі «Букова віть».
В репертуарі колективу понад півсотні українських народних пісень переважно місцевого походження: «Літа минають», «В полі вербиченька стояла», «Двоє у гаю», «А я в мами одна була», «Василю, Василю», «Бринзолєта», «Ой устану ранесенько», «На городі лобода», «Ой я знаю, що гріх маю», «Ой продала дівчина курку», «Вареники» та інші.
При колективі працює підготовчий дитячий колектив «Барвінок»
Учасниками фольклорного колективу «Калинонька» було відображено обряди : « Черепківське старовинне весілля », «Сільська клака«, « Патрон», «Вечорниці на Андрія».
Неодноразово аматорів колективу запрошували на Міжнародне свято фольклору в м. Козлів Тернопільської області . Також із успіхом колектив виступав на Міжнародному фестивалі традиційної народної культури «Древлянські джерела» в м. Рівне. Приймали активну участь у днях української культури в Польщі.
Аматори колективу «Калинонька» та його керівник постійно в  пошуку  нових творів та плідно працює над оновленням репертуару.
Колектив ставав дипломантами та лауреатами районних, обласних та Всеукраїнських оглядів, конкурсів, фестивалів фольклорних колективів, де був нагороджений дипломами та грамотами різних ступенів.
За сумлінну працю, професійну майстерність, збереження, примноження та популяризацію народних традицій, звичаїв та обрядів колектив неодноразово     нагороджувався дипломами, грамотами, подяками та цінними подарунками.
А у 2009 році присвоєно звання «народний аматорський » колектив.