Традиції села Привороки
Виконавець: Микитюк Любов Віссаріонівна – вчитель початкових класів
З давніх часів наш народ успадкував безліч традицій та звичаїв як народних так і церковних. Нажаль багато з них з часу зникли. Але незважаючи ні на що деякі звичаї крокуючи вперед були передані від покоління до покоління та поширилися по всій румунській землі, сподіваючись на те, що наше покоління розповсюджуватимуть звичаї, молоде покоління зберігатиме їх вічно. Знання та збереження звичаїв нашого народу зміцнює наш дух, нашу націю та наше сьогодні. В нашому селі збереглися такі традиції : зимові свята, Пасха, свято святого Андрія, клака, вечорниці та інше. На свято святого Андрія збиралися хлопці та дівчата і ворожили на долю.
Вечорниці
Свято святого Андрія (ворожіння)
Минуле і теперішнє – наші засоби: лише майбутнє – наша мета.
Керівник: Карпюк Ф І.
Виконавець: Микитюк Т.В., учениця 9-го класу.
Легенда села Привороки
Щодо назви села існує декілька версій. По одній з них назва Привороки походить від російського “воротить”,за іншою назва села походить від назви маленького струмочка, що протікає по території села і називається Котовец. За легендою на території, що зараз є селом Привороки був густий дремучий ліс.У Станівцях жив боярин Стєнєску та інший в Тарашанах. Вони збудували на межі сіл великі ворота і брали платню за перехід з одного села в інше.З часом біля воріт поселився подорожуючий, він збудував хатинку недалеко від воріт, потім до нього приєдналися ще декілька нових мешканців і вони стали першими жителями села Привороки.
Перші жителі носили
прізвища Шотропа та Дякур. І на сьогоднішній день це є одне з найпоширеніших прізвищ.
Один раз на місяць біля мосту, що називається міст Костіна відбувався “базар каструль”. На ньому продавалися предмети вжитку, посуд та інші речі необхідні для господарства.