Розвиток освіти села Слобідка
Школа завжди була місцем де панували – злагода, порядок, повага, сумлінна праця, де завжди відчувається позитивна і приємна атмосфера. Саме такі слова можна сказати і про школу с. Слобідка, де працюють фахівці різного покоління, різної національності, з різними поглядами на життя, як місцеві так і з сусідніх сіл. Тут, педагоги старшого покоління наділені життєвою мудрістю на педагогічній ниві, тісно співпрацюють з молодими, амбіційними вчителями, сповнених оптимізму, бадьорості та енергії,бажанням навчатись, працювати, рости в своїй професії, та вчити «науки життя» майбутнє покоління нашої рідної неньки України.
На відміну від невеликих розмірів і площі шкільного корпусу, його історія є досить довгою.
Зачатки шкільної освіти в с.Слобідка знаходяться на початку ХХст.
У 1902 році було покладено початок будівництва шкільного корпусу в селі. Саме цього року була збудована і відкрита перша школа в с.Слобідка. Вона складалася з двох кімнат: перша кімната була велика і простора, де проводилося навчання дітей, друга – значно менша за розмірами, мала житлове призначення, тобто там проживала людина,яка проводила навчання. Навчання проводилося на румунській мові. (додаток 5)
Під час подій Першої світової війни будівля школи, як і церква, були зруйновані і розібрані на військові укріплення.
В післявоєнні роки окремої (офіційної) школи в селі не було, проте діти не перестали отримувати знання. Навчання велося у приватному будинку місцевого жителя – Турянського.
Лише в 1926 році (за іншими оповідями 1928р.) школа була відновлена. Вона складалася з чотирьох класних кімнат, де навчалися діти різних вікових груп на румунській мові.
Лише після перемоги радянських військ над фашистською Німеччиною, і приходу радянської влади, навчання в Слобідській школі почало вестися українською мовою.
З цього часу територія школи лише збільшувалася.
У 1953 році було впроваджено обов’язкову семирічну освіту, з 1959р. – діти повинні були навчатися повних вісім років.
У 1969 році до австрійської шкільної будівлі було добудовано додатково ще два класи.
У 1988 році було заплановано головного шкільного корпусу добудувати їдальню, спортивний зал, майстерню, ще дві додаткові класні кімнати, а також бібліотеку. Проте через важке економічне становище держава була неспроможна закінчити заплановане будівництво. Дане будівництво було закінчено вже за часів незалежної України, у 2001 році.
З того часу шкільний корпус змін більше не зазнавав, було лише оновлено зовнішній вигляд школи (у 2010р.).
У 2013 році одне з приміщень школи було переобладнано на дитячий садочок, а сама школа була реорганізована у навчально-виховний комплекс.