Home / Глибоцький район / Волока гл / Культура Волока гл

Культура Волока гл

                                                               

 

Керівник:      
Загарчук Ємілія Георгіївна
заступник з виховної роботи

 

                                                                                                                                                                                                                                             Виконала група:
«Юні дослідники культури»
Головач Марія
Пентелейчук Марія
Божеску Ірина
Антош Денис
Сторож Дмитро

Волока не тільки частинка Буковини, що має давню історію та багаті традиції. Перш за все, це село, яке здобуло протягом багатьох років багату, неперевершену культуру, уособленням якої є сільський будинок творчості.
З давніх часів люди, які жили на цій буковинській землі танцювали, співали та передавали своїм нащадкам цю дивовижну культуру, вчили їх зберігати її, збагачувати та передавати своїм нащадкам, як найбільший скарб нації. Недарма кажуть, що Волока – осередок особливої культури та декоративно – прикладного мистецтва, оскільки тут здавна зародилося особливе та незвичайне мистецтво – вишивання національних костюмів, яке яскраво висвітлює весь колорит рідного села і робить його особливим, різнобарвним.
В центрі культурного осередку  села важливу роль відіграє сільський будинок народної творчості та дозвілля.

 

 

 Будинок народної творчості                       та дозвілля села Волока

 

 

 

Він був побудований у 1965 році сільським колгоспом. До 1965 року маленька споруда розташована зовсім в  іншому місці служила в якості будинку творчості. Звідти і почалася художня діяльність села Волока. Директором тут був Гуралюк Теодор Степанович. Функціонував тоді один маленький танцювальний колектив та троє музикантів (на скрипці: Поклітар Іван Флорович, на баяні: Пентелейчук Дмитро Георгійович, на акордеоні: Грезлюк Павел Несторович). Солістами були: Онофрейчук Ауріка Іванівна, Беженар Віоріка Тодорівна, Мінтенко Микола Петрович, Головач Георгій Тодорович. Також функціонував драматичний гурток, керівником якого був Пауленку Іоан (зараз народний артист Молдавії).
Після заснування нового будинку народної творчості та дозвілля в центрі села, в 1966 році стали активно функціонувати художні гуртки. Також в цьому році був створений оркестр народних інструментів під керівництвом Івана Кочі.
В 1971 році керівником оркестру стає Дякону Михайло Петрович. Після багатьох років важкої праці оркестр «Трандафір» отримує звання «народного оркестру». В цьому ж році, вчитель історії Казаку Георгій  Тодорович бере під своє керівництво танцювальний колектив будинку творчості «Мерцішор», який також у 1980 році отримує звання народного ансамблю.

                                                Народний ансамбль «Мерцішор»

Важливо вказати той факт, що в 1975 році був заснований ансамбль сопілкарів, який функціонує і на сьогоднішній день, керівником якого є Грезлюк Теодор.
В 1987 році директором будинку народної творчості та дозвілля в селі Волока стає Роговей Аврелій Георгійович, який працює до 2009 року.
З цього року в якості директора ступає до роботи молодий спеціаліст, Семенюк Іван Тодорович.
Директор будинку народної творчості та дозвілля Семенюк Іван Тодорович чарує всіх своїм голосом, виконуючи народні пісні
На сьогоднішній день, в будинку народної творчості та дозвілля працюють 14 художніх гуртків, з яких троє мають звання народних:

 

1.Оркестр народних інструментів «Трандафір» (2003 р.);
2.Танцювальний ансамбль «Мерцішор»(1980 р.);
3.Чоловічий хор «Кодрій Козмінулуй»(2011 р.).

     Народний хор «Кодрій Козмінулуй»                Народний оркестр «Трандафір»    

На протязі всіх цих років народні колективи будинку народної творчості та дозвілля активно брали участь у всіх районних та обласних конкурсах. Побували вони навіть за кордоном.
За сумлінну працю на культурній ниві 2 працівників будинку народної творчості та дозвілля отримали звання «заслужених діячів культури України». Це Казаку Георгій Тодорович та Дякону Михайло Петрович.

БНТД   с. Волока за 20-річчя незалежності України.
За період незалежності наші колективи виступали на багатьох концертах, брали участь в різних фестивалях як на території України, так і за її межами:
●1992 р. – Румунія (Сучава – Кимпулунг молдовенеск);
● з 2000 р. – постійний учасник міжнародного фестивалю «Буковинські зустрічі»;
●1997р. – постійний учасник фольклорного свята «Мерцішор»;
●2005 – Румунія, міжнародний фестиваль «Трандафір дє ла Молодова»
●2006 р. – виступ у Києві до 10 –річчя Конституції України;
●2002 – 2003 – переможці   І туру Всеукраїнського фестивалю – конкурсу  народної хореографії ім. П. Вірського;
● 2004 – виступ в Румунії на фестивалі «Сєрберь Трансілванє»
●2007 – обласний фестиваль драматичних колективів м. Чернівці;
●2008 – міжнародний фестиваль «Зелені свята на Гуцульщині» с. Проскурава (Пояна Штємпєй, Сучава);
●2008 – Румунія (Дорна Кандренілор)  «Зілєлє Кандрєнілор»;
●2008 – Румунія, національний фестиваль «Флорілє дє пє Дорна»;
●2009 – Обласний конкурс оркестрів народних інструментів м. Чернівці;
●2010 – переможці ІІ туру обласного конкурсу – огляду народної творчості «З любов’ю до рідного краю»;
●2010 – м. Хмельницьк, конкурс ім. П. Вірського;
●2010 – учасник міжнародного проекту з нагоди відзначення дня Європи в Україні;
●2011 – обласний конкурс хорових колективів ім. С. Воробкевича (ІІ місце) та І місце за кращий соліст – вокаліст Мінтенку Микола;
●2011 – учасники міжнародного фестивалю «Буковинські зустрічі», Польша (м. Піла – Ястровія).

       Народний ансамбль «Мерцішор»                    «Мерцішор» на міжнародному                   на міжнародному конкурсі  в Румунії                          фестивалі в Польші

На сьогоднішній день директором будинку народної творчості та дозвілля у Волоці є Семенюк Іван Тодорович, художнім керівником будинку народної творчості та дозвілля – Дякону Михайло Петрович, художнім керівником народного оркестру «Трандафір» – Боднар Іван Миколайович, художнім керівником народного ансамблю «Мерцішор» – Коган Іван Миколайович.

Дивовижна культура нашого села манить та чарує кожного, хто пізнає її суть. Це наше багатство, наша гордість, наше минуле та майбутнє, наш вічний, дорогоцінний скарб!…