З історії розвитку спорту в нашому селі
Масовий розвиток спорту припадає на післявоєнні роки. Повертаються додому демобілізовані вояки, прибувають у школах спеціалісти, стає більше
молоді.
В 50 –х роках ХХ століття волейбол став більш популярним видом спорту. Ця масова гра буквально захоплювала молодь. Спочатку волейбол грали на вулицях села. Сіткою була звичайна мотузка. У 60 – х роках в центрі села був збудований стадіон ( у теперішній час це є територія, де розміщений магазин). Тут і був розміщений волейбольний майданчик. Серед гравців з’явились лідери, яки показували високий клас гри, ведучі за собою молодь. В 50 – 60 х рр. найкращими гравцями у волейбол були: голова сільської ради Георгіца Петро Васильович, вчитель Бернік Володимир Семенович, Динту Михайло Федорович, Мудряк Володимир, Георгіца Іван Деомидович, Чебан Василь Іванович. На протязі більшості з цих років малинівчани були першими серед волейбольних команд району.
Естафету від старших приймала молодь, яка продовжувала найкращі традиції батьків.
У 1996 – 2004 рр. щорічно проводився турнір з волейболу серед команд сіл Малинівка, Берестя, Довжок, Динівці, Котилево на кубок пам’яті воїна – інтернаціоналіста Георгіци Юрія Івановича. Неодноразово волейбольна команда нашого села була переможницею у цьому турнірі. Найкращими гравцями були: Динту Василь Деомидович, Карабуля Сергій Іванович, Руссу Віорел Івнович, Руссу Григорій Георгійович, Винту Валентин Васильович, Туренко Петро Яковлевич та др.
У 2002 р. малинівчани стали переможцями турніру з волейболу, присвячений Дню фізичної культури і спорту. У 2010 р. жіноча волейбольна команда посіла ІІІ місце у районний спартакіаді серед територіальних-спортивних клубів.
В 50-60-х роках стає популярним і футбол. Їм захоплюються і старші, і молодь. Особливих успіхів досягли футболісти Малинівкі в 1985 році. Футбольна команда колгоспу „Дружба народів” (ІІ комплексна бригада) у
складі Карабулі Сергія Івановича, Руссу Василя Івановича, Мудряка Бориса Миколайовича, Туренко Петра Яковлевича, Рябко В’ячеслава Вікторовича, Раданчука Валентина Миколайовича, Руссу Григорія Георгійовича стає переможницею районних змагань.
В цих роках також стає популярною легка атлетика. Малинівчанин Динту Деомид Васильович в 1953 році стає найкращим бігуном області на малих дистанціях, досягнувши відмінних результатів. Через 20 років у 1973 році Руссу Михайло Васильович стає призером обласних змагань: біг, 1500 м – І місце та біг, 800 м – ІІІ місце, чим примножує успіх свого попередника.
Популярними в селі стають шахова гра та гра в шашки, якою захоплюються чоловіки середнього віку. У 2010 р. житель нашого села Фусса Григорій став призером ( ІІ місце) районного конкурсу серед шахістів.
Оглядавшись на історію розвитку спорту в нашому селі, необхідно підкреслювати, що завжди малинівчани захоплювались спортом. В 50-70 роках ХХ ст. спортом займались під відкритим небом. Аж у 1978 р. з відкриттям школи її спортзал стає центром заняття спортом шкільної молоді та дорослого населення.
Необхідно відмітити, що Малинівка виростила та виховувала не тільки кращих спортсменів, але і поповнила тренерський склад республіки Молдова та ряд вчителів фізичної культури. На протязі всього свого життя вони передавали і передають свої знання та вміння підростаючому поколінню. Так: * Чебан Василь Іванович – член збірної команди з волейболу Молдови, учасник ІІ Спартакіади народів СРСР (1959 р.), тренер чоловічої команди з волейболу Молдови (1968- 1972р.р.).
* Руссу Михайло Васильович, вчитель фізичної культури Боянської ЗОШ І – ІІІ ступенів, тренер Новоселицької ДЮСШ, чемпіон ????? обласних змагань з класичної боротьби ( 1976 – 1985 рр.), боротьби самбо ( 1980 – 1985 рр.), з вільної боротьби ( 1977 – 1985 рр.) та з боротьби дзю – до ( 1981 – 1985 рр.).
* Карабуля Лазар Іванович у 19970 – 2000 рр. працював викладачем фізичної культури ТУ Республіка Молдова),став кандидатом у майстри спорту з волейболу.
* Бернік Діну Лазарович з 2006 р. працює вчителем фізичної культури в Малинівський ЗОШ І –ІІІ ст., захоплюється водним туризмом та має відмінні досягнення в обласних змаганнях: у 2008 р. – ІІ місце у класі суден „Катамаран – двійка” на дистанції СЛАЛОМ ,
у 2009 р. – ІІ місце, водний туризм ( СЛАЛОМ), зліт працівників освіти Чернівецької області.
Юні спортсмени продовжують традиції старшого покоління. В останніх роках, виступивши у різних змаганнях, досягли немалих хороших результатів.
На протязі 2008-2010 рр. волейбольна команда юнаків щорічно вигравала призові місця у районних змаганнях в залік спартакіад школярів та у турнірах. Волейбольна команда дівчат у 2010 році займала ІІІ місце в районних змаганнях в залік 65-й Спартакіади школярів. Особливо необхідно відмітити наступних членів волейбольної команди школи: Руссу Володимир О., Руссу Олександр О., Стегареску Юрій М., Руссу Олег Г., Шмаін Ігор Ф.,
Коваль Дорін В., Гущак Денис, Мудряк Дмитро М., Мудряк Інна, Якубович Ірина В., Руснак Яна В., Георгіца Марія Г.
У 2009 -2010 рр. учні школи Винту Мар’ян Д., Руссу Володимир О., Руссу Олег Г. стають учасниками обласних турнірів з футболу серед ДЮСШ.
У 2010-2011 рр. футбольна команда юнаків 1999 р.н. посіла відповідно І місце в районних змаганнях та ІІ місце на призи клубу „ Шкіряний м’яч”. Найкращі футболісти школи 1999 р.н.: Хащук Єрік С., Шмаін Денис Ф., Лук’ян Валерий М., Руссу Ренат В., Ігнатеско Давид. Хащук Єрік у 2010-2011 рр. став членом обласної футбольної команди юнаків 1998-2000р.н. та учасником Всеукраїнських змагань на призи клубу „Шкіряний м’яч”, у 2011 р. був признаним найкращим нападником області.
Легкоатлети школи стали призерами районних змагань. А саме:
у 2006 р. Руссу Дан О. – І місце в командному забігу на 3000 м,
у 2008 р. Винту Мар’ян Д. – ІІ місце в командному забігу на 1000м,
у 2009 р. Руссу Олег Г. – і місце, біг – 100 м.
Винту Мар’ян Д. та Руссу Олег Г. у 2010 р. були членами районної збірної з легкої атлетикі.
Учениця 9 кл. школи Якубович Ірина В.у 2009 р. стає срібним призером (у ваговій категорії до 49 кг) в обласних змаганнях з боротьби дзю-до.