Home / Новоселицький район / Рокитне / Культура Рокитне

Культура Рокитне

«… Багатство культури спирається на багатство особистості, багатство  власної свідомості не руйнується   а живиться багатою культурою»

 

          Організація культурно –дозвільної діяльності населення залишається чи не одним з найголовніших завдань перед культпрацівниками, оскільки базовими установами розвитку народної творчості, осередками задоволення духовних потреб жителів села є заклади культури.

Культпрацівник, Гогоман Василій Георгійвич, завжди у пошуку інноваційних форм роботи. Це – музично-розважальні вечори, молодіжні свята, шоу-програми, театралізовані видовища, фольклорні свята, під час яких проводяться зустрічі з народними майстрами, художниками, знаменитими діячами краю, ветеранами війни.

культур 2культур 2

культур 2

«…Переступайте наш поріг –

Беріть скарби нетлінні в руки:

Нема прекрасніших доріг,

Ніж в цей вселюдний храм науки!»

 

бібл 1

бібл2

  Є багато чудес на землі створених природою і зроблених  руками людини. Серед них – найбільше  чудо із чудес – книга. В ній весь неосяжний світ, духовний світ людини.

«Все, що створено людським розумом, все до чого прагне наша душа – має  своє відображення в скарбниці, що зветься книгою» – так  вважає  бібліотекар сільської бібліотеки – Довган Мар’яна Василівна, людина творча, сумлінна, доброзичлива, справжній ентузіаст своєї справи.  Якщо є така любов, то бібліотека перетворюється в рідний дім, де проходить життя, де щодня готуються до зустрічі дорогих гостей – читачів.

Перша бібліотека в селі Рокитне була відкрита на базі школи в 1960 року.

У 1953 р. в селі був відкритий клуб і бібліотека переходить в споруду сільського клубу. На той час фонд книг бібліотеки становив 3090 книг. На той час завідувачем бібліотеки була  Неборак  Маргарита Іванівна.

У  1963 р.  книг налічувались 6400. Завідувала бібліотекою  Болфачук Марія Павлівна, яка 37 років віддала улюбленій професії.

З 2000 року бібліотека переходить в споруду сільської ради і знаходиться там і нині. Завідує сільською бібліотекою з  2005 р.  Довган Мар’яна Василівна.

За допомогою Довган Мар ‘яни Василівни в бібліотеці оформлені різні книжкові  виставки, проводиться різноманітні бесіди з читачами серед яких і учні Рокитненської ЗОШ.

Проводяться такі заходи як:

–                     Урок історичної правди до дня Соборності України  «Воєдинно  зливаються  частини єдиної України»,

–                     Вечір  до дня Чорнобильської трагедії: « Твій біль  Україно, дзвони Чорнобиля,

–                     Урок історичної правди  до дня Перемоги – «Війна і перемога, біль і пам’ ять»,

–                     Година скорботи: «Голод  –  чорна пляма на нашу націю»

–                     Зустріч з лікарем: «СНІД – загроза людству» т.і.

Завжди коли мова йде

                                                  про красу, ми звертаємось до мистецтва.

 Воно , мистецтво, допомагає зрозуміти і полюбити, а справжнє мистецтво відтворює сутність  нашого життя, а неповторним його робить талант митця. Талант  – це  здатність робити те, чому нас ніхто не вчив, це крапля здібностей і море праці.

У нашому селі э дуже багато талановитих молодів які займаються танцями і беруть участь у різних районих конкурсах.

 

                 танци2           танци2