Home / Новоселицький район / Рокитне / Видатні особистості Рокитне

Видатні особистості Рокитне

Велич кожного краю — в людях, які тут живуть.

І особливо в тих людях, котрі своїми справами

зробили внесок у розвиток науки, культури.
                                                                                   Ярослав Мудрий

Чи хтось задумувався над тим, скільки талановитих, добрих, роботящих людей навколо нас. Видатна людина не тільки та, що уславилася на весь світ. Кожна людина – це особистість, кожна людина робить і робитиме свій внесок у розвиток господарства, науки, культури рідного села, району, міста. Кращі працівники підприємств, освіти, культури, науки – це також видатні люди рідного краю. І про них теж треба знати, розповідати, збагачувати їхній досвід.
Наше село Рокитне також славиться видатними особистостями, які тут народилися, вчилися і працюють, вносячи  своєю невтомною працею чималі здобутки села.  Серед них є  багато : вчителів, лікарів,  майстрів, матерів – героїнь, ветеранів праці, ветеранів війни, чорнобильців, афганців.
Але все починається з учителя. Ці люди творять велику справу, навчаючи дітей.Багато залежить від того, яке зерно  вкладе вчитель у маленьку дитячу душу.
У нашому селі є такі творчі педагоги. Це корінні жителі села Рокитне, ветерани вчительської праці.
Це – яскраві творчі педагоги, що вміло вводять дітей у світ. Діти тягнуться до них, завжди чекають з нетерпінням зустрічей, стараються наслідувати їх. А саме основне- вони  люблять  дітей і діти люблять і  поважають їх.
Хочеться сказати кілька добрих слів і про лікарів та весь медичний персонал, які народилися в селі Рокитне і дбають про здоров”я людини..Ці люди,  памятаючи клятву Гіппократа, завжди приходять на допомогу вчасно і з добром у душі.
Та ніщо на цьому світі не може бути без матері. Матерів – героїнь у нашому селі знають і поважають. За материнську самовідданість, народження і виховання дітей, цим жінкам присвоєно почесне звання «Мати – героїня».
Люди, які зуміли своєю працею досягти великих успіхів за межами рідного села, також стали для односельців гордістю.

 

 

 

Відомі односельчани:

1.Косташ Ілля Володимирович – доктор технічних наук , академік  АЕД Молдови.

2.Даскалюк Олександр Павлович  – доктор біологічних наук.

3.Бушуляк Михайло Георгійович  – міністр юстиції  Молдови  (1998-2002р.р) посол республіки  Молдови у Франції.

4.Попов М.Г – заст.. голови районної ради  ІV скликання , начальник  районного управління  праці  та соціального захисту населення  , депутат  районної ради ІІІ, ІV та  V скликань.

5.Полковніков В.Г. – колишній прокурор Новоселицького району.

 

 

 

На цьому історія нашого села не закінчується. Рік за роком підростатимуть нові покоління, які прославлятимуть та примножуватимуть наше неповторне село. Тому хочу сказати завершальне слово поетичними рядками:

                                           Рік за роком спливають століття,
                                           Ось пробігла вже тисяча літ.
                                           На зустріч сонцю простягує віття,
                                           Моє Рокитне – м
оє доля і цвіт.