Home / Новоселицький район / Берестя / Культура Берестя

Культура Берестя

Культура

У селі діє  бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення. Завершується спорудження будинку культури на 400 місць.
Мудряк Лазар Павлович – перший завідуючий сільським клубом, в якому працював 37 років. Колективи художньої самодіяльності при ньому були переможцями обласних і республіканських оглядів.
Мудряк Валентина Василівна, завідуюча сільською бібліотекою, ветеран бібліотечної справи.
Усну народну творчість нерідко називають квітами рідної землі. І в цьому є великий смисл. Дійсно, барвистий і неповторний світ людських почуттів та уявлень розкривається в багатому за своїми жанрами і мотивами народному фольклорі.
З глибокої давнини дійшли до нас хвилюючі народні пісні, в яких відбувається характер людей, виливаються думи і прагнення народу. А скільки в них б’ється ніжних і чистих почуттів! Скільки в них щирості і душевних уболівань!
Фольклорний колектив села (кер. А.Русу) – учасник обласного фольклорно-етнографічного фестивалю.
Оркестр народних інструментів “Флуєраш” (кер. І.Мудряк)
Валентина Георгіца – солістка сільського клубу виступає під час концерту з нагоди відзначення в м.Новоселиця Дня незалежності України.
Жителі села пам’ятають своїх земляків, що загинули на фронтах Великої вітчизняної війни, тому 9 Травня – День Перемоги – є особливим святом, на яке збирається все село. Шану пам’яті загиблим воїнами завжди віддають як ветерани війни, так і молодь.
Сьогоднішня праця з фольклором набирає нової форми і змісту, де традиційно поєднуються минуле і сучасне.
Досить почути чи побачити виступ нинішнього фольклорно-етнографічного колективу, як одразу перед очима в усій красі постає наше село.
Учасники фольклорного колективу – бажані гості районного свята “Різдвяні зустрічі”
Тернисті дороги поезії живого слова. То пишеться все у мандрах, то в казематах, то під самотнім сонцем, то під вишнею у затінку, то поза межами рідного краю. Але написані рядки стають дорогими для цілого народу.
Порфирій Семенович Сандуляк – творча обдарована цікава людина. Любить літературу, фольклорист. Видав книжку невигаданих історій під назвою “Нехай вам розкаже дід”.
А в сільській бібліотеці діє гурток літературно-художнього читання, учасниками якого є учні місцевої загальноосвітньої школи і керує ним бібліотекар Олеся Георгіца.
Жителі села пишаються своїм земляком, членом спілки художників України Андрієм Георгійовичем Житар. Його картини є в обласних колекціях громадян багатьох країн. Особливого значення набуває сьогодні розквіт народного ремесла. Тут і вишивка нитками і бісером, ткацтво, вироби з дерева і лози та інші.
Неперевершеними майстрами є виконувачі криниць Михайло Сикора і Сергій Романел, які успадкували цю справу від своїх батьків.