Home / Новоселицький район / Костичани / Духовність Костичани

Духовність Костичани

Церква святого Миколая села Костичани має довгу та багату подіями історію.

За допомогою православного населення сКостичани в 1770р., під час панування Туреччини була збудована дерев’яна церква. Престол був у неї один, в ім’я святого ієрарха Миколая.

Церква святого Миколая знаходилась на відстані 228 верст від Кишинівської духовної консисторії. В 29 верстах від правлячого протоієрея, в 17 верстах від тутешнього благочинного. Ближче до цієї церкви – Різдвянобогородична церква (с.Шендрень) – 2 версти; Дмитріївська церква (с.Ванчиківці) – 2 версти. Вона була достатньо забезпечена церковною утвар’ю, книгами. Тут регулярно вели церковну документацію. Згідно відомостей, при Миколаївській церкві у тутешньому архіві знаходилось багато документів. Наприклад, опис церковного майна вівся з 1809 року, книги доходів та видатків справно вели з 1809 року, копії свідоцтва про народження – з 1808 p., сповідні відомості регулярно вели з 1813 року, шлюбні записи вели з 1835 року. Церковний архів в цілості зберігся до наших днів.

Шли роки. Стара дерев’яна церква прийшла в негідність. Час вимагає будівництва нової церкви. У 1874 році з причин старіння церковної будівлі, протікання даху та інших недоліків, по настоянню єпархіального керівника церква була зачинена. Будівництво нової церкви було завершено у 187 9р.

Ось що написано в відомостях про церкву в 1890 році. “Церква збудована в 187 9 році. Споруда кам’яна, покрита листовим залізом, з дзвоном над притвором. Престол в церкві один, в ім’я святителя Миколая.