Home / Новоселицький район / Котелеве / Духовність Котелеве

Духовність Котелеве

22222jpg

У жовтні 1997 року в селі розпочали будівництво нової церкви. 22 жовтня 1997 року був отриманий проект церкви, зроблений архітектором Свято-Духівського Кафедрального собору з Чернівців Кучінським Віктором Михайловичем, а 25 жовтня цього ж року запросили екскаваторника з с. Маршинців Віорела, який викопав перші траншеї. Керували будівництвом: Рошка Іван Семенович, Щербанюк Володимир Федорович, Топорівський Микола Максимович. Почали будівництво на кошти жителів села. Збирали кошти: Житарюк Петро Георгійович, Данчук Дмитро Васильович, Щербанюк Володимир Федорович, Калетник Василь Георгійович. За чотири дні зібрали 3185 гривень і 245 євро. Це були перші зібрані гроші на будівництво. Перші пожертвування зробив Грицуник Анатолій Петрович, який подарував одну тонну солярки для перевезення гравію із Новоселиці. У першій половині листопада 1997 року фундамент у землі був залитий і освячений єпископом Онуфрієм. Будівництво було розпочато і велося під керівництвом отця Дмитрія Мельничука. Розбивку на будівництво зробив Галушка Давид Андрійович з села Строїнців. Після отця Дмитрія до лютого 1999 року керував роботою на будівництві отець Іоан Фрунза, а з 25 травня 1999 року – отець Євгеній Згирча.

 

Грошову допомогу давали й жителі сусідніх сіл: Динівців, Черленівки, Маршинців, Малинівки та ін. Голова Новоселицької райдержадміністрації Гладчук Микола Петрович дав грошову допомогу в розмірі 8000 гривень, безкоштовно виділили будівельні матеріали: Скрипник Іван Васильович- директор «Буковина -2000», ТОВ «Роднічок» (керівник Іван Семенюк), ТОВ «Агрошляхбуд» (керівник М. Бринзила). Грошову допомогу надав народний депутат Михайло Васильович Мельничук.

 

У 2009 році розпочали роботу всередині церкви. До вирішення організаційних питань будівництва долучився і сільський голова Трипадуш Володимир Дмитрович, який організував бригади села. Шпаклювали стіни будівельні бригади: Іллі  Миколайовича Данілова, Олександра Петровича Берчі, Василя Щербанюка та інші. Внутрішніми роботами керували отець Євгеній та прихожанин Рошка Іван Семенович. Сім’я Анатолія Івановича Грицуника та Раїси Іванівни Топорівської купили для церкви велике паникадило вартістю 3500 грн. Дзвони придбали за кошти Данчука Дмитра Васильовича. У 2010 році розпочали малювати стіни церкви малярі з Чернівців і Топорівки. Іконостас виготовив майстер з Топорівки.

 

Допомагають збирати кошти : Вакарчук Ганна Іванівна, Габа Марія Федорівна.

 

Перше богослужіння відбулося 23 травня 2010 року в день Святої Трійці. Перше освячення води було 17 січня 2010 року, в переддень Водохреща (перша водиця). Першими вінчалися в новій церкві Ганна Іванівна та Олександр Васильович Бурлака. Першими охрестили дитину в новій церкві Марина Василівна та  Буняк Радж Леонідович. Першу заупокійну службу провели за померлим Щербанюком Русланом Сергійовичем, який за життя також працював на будівництві церкви. На подвір’я церкви заносили померлого Топорівського Миколу Максимовича.

Духовність