Home / Новоселицький район / Стальнівці / Видатні особистості Стальнівці

Видатні особистості Стальнівці

Ніку Міцней народився 21 січня 1950 року в селі Стальнівці. Мати – Євдокія, батько – Олексій Міцней, має старшого брата та двох молодших сестер. У 1956 році вступив у перший клас Стальнівецької ЗОШ, у 1965 році здав вступний екзамен до музичного ліцею міста Чернівці. Любив музику змалку, навчився грати у місцевих музикантів на різних інструментах і співати. Найулюбленіший інструмент – труба.

Закінчивши у 1969 році навчання у музичному ліцеї, подає свої документи у Київський консерваторії, успішно здає вступні екзамени і починає навчатися в класі духових інструментів. Навчається добре і був поміченний музичними критиками, успішно приймає участь у різних музичних конкурсах.

У 1974 році успішно закінчює консерваторій і приймає участь у конкурсі, щоб отримати місце трубача в оркестрі Театра опери та балету імені Тараса Шевченка міста Києва, де працює протягом 20 років. В складі цього театру бере участь в спектаклях: «Лібідінне озеро», «Білосніжка і сім гномів», «Спартак», в опері «Аіда Бізе», в симфонічних концертах. Любить твори таких композиторів: Чайковського, Рахманінова, Баха, Чіпріана Порумбеску, Бетховена та інші.

У 1994 році зустрівся з великим румунським диригентом Челібідаке. Після цього успішно здає екзамен в Державній консерваторій міста Києва, на факультет диригентів.

З цього моменту починає кар’єру диригента. Керує симфонічним оркестром України, ще організує і керує симфонічний оркестр «Ренесанс». З цими оркестрами приймає участь у багатьох концертах класичної музики, організує в театрі опери та балету міста Києва різні вечори присвячені українській та світовій класичній музиці. Незабаром стає професором музики Державної консерваторії міста Києва і Державного університету міста Івана-Франківська.