Home / Новоселицький район / Строїнці / Видатні особистості Строїнці

Видатні особистості Строїнці

Видатні люди села

    За роки новітньої історії село виростило багато знатних людей. Ми пишаємося 3-ма Героями Соціалістичної праці .

Це :

Єфтемій Ілля Володимирович

Калараш Георгій Назарович

Галушка – Савчук Надія Миколаївна.

Чоловіком слави називають механізатора Москалюка Василя Флоровича , нагородженого орденами Слави 3- х ступенів .

Орденом Леніна був нагороджений Кельба Андрій Миколайович, 15 чоловік нагороджені орденом Трудового Червоного Прапору.

Село виростило двох директорів Новоселицького медичного коледжу: Топорчан ( Липетюк) Феодосію Федорівну і кандидата медичних наук Єфтемій Іллю Сергійовича; колишнього завідуючого терапевтичним відділенням Новоселицької центральної лікарні Калараша Олексія Назаровича. Народився і живе у селі директор Новоселицького РЕМу, Голова Новоселицької райдержадміністрації у 2002 – 2004 рр. Нікітін Олексій Васильович, Заслуженого діяча культури України Калараша Георгія Дмитровича керівника народного ансамблю „ Ізвораш” Глтбоцького району.

У сільській школі працював поет Ротару Григорій Олексійович.

Село Строїнці Новоселицького району славиться працьовитими мешканцями та добрими господарями. У нашому селі народилися та навчалися багато відомих людей: колишня та теперішній директори Медичного коледжу Буковинського Державного Медичного Університету – Топорчан Феодосія Федорівна та Єфтемій Ілля Сергійович, Голова Суду Герцаївського району Єфтеній Станіслав Миколайович, начальник ДАІ Новоселицького району Лупу Віталій Костянтинович , директор Новоселицького РЕМу Нікітін Олексій Васильович та інші.

Жили і працювали в нашому селі троє людей , які були відомі у всьому СРСР – Герої Соціалістичної праці та Кавалери Ордена Леніна – Галушка Надія Миколаївна, Калараш Георгій Назарович, Ефтемій Ілля Володимирович.

Галушка Надія Миколаївна народилася 26 квітня 1933 року. У віці шести років вона почала навчатися у школі с. Строїнці. Дитинство було важким – йшла війна і навчання довелося перервати. У 1952 р. Надія Миколаївна вступила до Чернівецької середньої сільськогосподарської школи по підготовці голів колгоспів. У 1955 закінчила повний курс школи і отримала спеціальність „Агрономічна” і їй присвоєно було кваліфікацію Молодшого агронома   У1957 р. вийшла заміж за Савчука Петра Назаровича Надія Миколаївна народила і виховала трьох дітей: Марію, Валерія та Іллю.

Працювала ланковою полевідної бригади, збирала гарні врожаї кукурудзи та цукрового буряка. Вела активну соціальну роботу – була обрана делегатом ХІХ конференції Новоселицької районної Комуністичної партії від партійної організації колгоспа „ Заповіт Ілліча”, у 1982 р. обрана народним засідателем Чернівецького обласного суду У 1983 була обрана депутатом Чернівецької обласної Ради народних депутатів Української РСР від виборчого округу № 102

За гарні досягнення у роботі Надія Миколаївна була нагороджена найвищими відзнаками СРСР – знаком „Золота зірка” та орденом Леніна. Ці нагороди Надія Миколаївна отримала 6 червня 1952 р.

У 1986 р. Галушка Надія Миколаївна була нагороджена медаллю „Ветеран праці”

Нажаль цієї доброзичливої і гарної жінки, люблячої дружини та турботливої матері і бабусі немає серед нас – вона померла 21 жовтня 2002 р.

Героєм Соціалістичного праці і Кавалером Ордена Леніна у 1952 р. став Калараш Георгій Назарович який народився 10 лютого 1924 р.(фото 2 ). Георгій Назарович походить з багатодітної родини, мав важке дитинство рано почав працювати – наймався пасти корів у п’ятирічному віці, закінчив три класа рідної школи.

Коли почалася Велика Вітчизняна війна Георгій Назарович був мобілізований. Воював на Першому Білоруському фронті, був артилеристом, мав поранення руки. Георгій Назарович був нагороджений багатьма медалями серед яких медаль „За відвагу”.

29 вересня 1945 р. Георгій Назарович одружився з Москалюк Оленою Назарівною  Вони прожили довге і щасливе і щасливе життя, народилися у них семеро дітей .

Георгій Назарович був бригадиром полевідної бригади, головою колгоспу імені Жданова. У 1979 р. Калараша Георгія Назаровича було нагороджено медаллю „Ветеран праці” За проявлений героїзм та мужність під час Великої Вітчизняної війни Георгій Назарович указом Президіума Верховного Совета СРСР від 11 березня 1985 р. нагороджений Орденом Вітчизняної війни І-го ступеню .

Калараш Георгій Назарович був членом КПРС, його поважали за чесність та доброзичливе ставлення до людей. Помер 21 жовтня 1997р.

Єфтемії Ілля Володимирович народився 22 вересня 1912 р. у нашому селі . Навчався в рідній школі, продовжив навчання у місті Новоселиця. Почав працювати конюхом. У 1935 одружився з Москалюк Зінаїдою Георгівною, у них народилися троє дітей. Ілля Володимирович воював на Першому Білоруському фронті. Був нагороджений медалями, визволяв Чехословаччину, приймав участь у штурмі Праги. У 1947 р. був звільнений з рядів Червоної армії. Після війни вступив в ряди КПРС. Працював в колгоспі , де мав гарні результати . За гарні досягнення Ілля Володимирович був відзначений 1952 р. знаком „Золота зірка” та Орденом Леніна.

Ілля Володимирович був гарним батьком, його діти здобули вищу освіту, їх дуже шанують у нашому селі. Помер у 1992р.