Home / Новоселицький район / Драниця / Видатні особистості Драниця

Видатні особистості Драниця

САВЧУК Володимир Опанасович

 

(1913-1974)

 

Народився в селі Негринці (нині Новоселицького району Чернівецької області) в бідній селянській сім’ї. З 1921 року навчається в школі, допомагає бать­кам по веденню особистого господарства. З 1935 року по 1940 рік проходить військову служ­бу в армії. 25 червня 1941 року в зв’язку з початком Вели­кої Вітчизняної війни мобілізується в ряди Черво­ної Армії. Під час війни бере участь у бойових діях на Кавказі, обороні Станіні рада, Яссо-Кишинівській операції, за що був нагороджений медалями «За оборону Сталінграда», «За оборону Кавказу», «За бойові заслуги». Мав вісім подяк від командування за визволення ряду міст СРСР і Європи.

В листопаді 1945 року був демобілізований з армії і повернувся додому. Після закінчення сільськогос­подарської школи починає працювати в Стальновецькій машинно-тракторній станції.

 

У серпні 1947 року в селі Негринці створюється колгосп і односельці обирають його головою. Після об’єднання двох сусідніх господарств очолює ново- створене сільгосппідприємство, де працює до 1974 року.

Володимир Опанасович мав великий авторитет у трудівників колгоспу і жителів села. Він неодно­разово вибирався депутатом Драницької сільської, районних і обласної рад.

Савчук В.О. був депутатом Верховної Ради УРСР четвертого і п’ятого скликань. Під його керів­ництвом колгосп домагався високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції. За особливі заслуги в розвитку сільського гос­подарства і досягненні високих показників з вироб­ництва зерна, цукрових буряків, м’яса, молока і впровадження у виробництво досягнень науки і пе­редового досвіду В.О. Савчук удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці, нагороджений ордена­ми Леніна, Жовтневої Революції, Трудового Черво­ного Прапора та багатьма медалями.Разом з дружиною Анною Євстахіївною вихова­ли трьох дітей.