Home / Новоселицький район / Рідківці / Духовність Рідківці

Духовність Рідківці

З моменту заснування села, центром духовності села була і є церква. Перша Успенська церква села була дерев’яною і зараз на її місці встановлено хрест, який знаходиться на обійсті Демика Дмитра. В 30-х роках ХХ століття Буковинська митрополія продала дерев’яну церкву у Мамаїв ці, де вона ще деякий час, допоки там не побудували кам’яну, виконувала свої функції. Одним із перших священників нашої церкви був Мисаїл Пелецкан, який служив у 1784 році у нашому приході.

В 1905 році жителі села звернулися до крайового управління з проханням про дозвіл на проектування будівництва нової церкви, на будівництво якої було виділено з бюджету 10000 крон. Робертом Вітеком була спроектована нова камяна церква яка дії і нині. За підготовку фундаменту церкви відповідав архітектор Якоб Людвар. Церква була освячена перед першою світовою війною. Її сліди (отвори від куль) видно на церковних вітражах.

Окремо хочу сказати про те, що в селі є велика греко-католицька громада, яка на початку ХХ століття поставила перед краєвою владою завдання будівництва церкви. Для будівництва збиралися кошти в громаді. Коли вона була побудована, освячення храму проводив єпископ Андрій Шептицький. Зараз громада греко-католицької церкви будує новий, цегляний храм.

В селі діє громада християн віри Євангельської, які теж мають власний храм.