Home / Новоселицький район / Довжок / Духовність Довжок

Духовність Довжок

Духовність

 

Зараз в центрі села на мальовничому пагорбку видніються дві споруди.

Жодна людина не проходить повз них не поклонившись – це Храми зцілення людських душ. Одна з них стара церква імені святого Іоана Богослова, яка була побудована в 1891році. Довжина її 20 м.; ширина 7, 5 м. Побудована вона із власних заощаджень Григорія Мандалиса.

Він був в нашому селі багатим, але привітним поміщиком, втікаючи з села не знаємо за яких причин, своє золото він закопав, але бідним людям сказав де воно закопане і наказав щоб вони збудували церкву. Так вони й зробили, стоїть і зараз церква, але вже як пам’ятка тих давніх часів. Поруч з нею красується нова споруда. Будівництво церкви було розпочате в червні 1992 року. А на початку 1997 року, – будівництво закінчилось. 12 травня 1997 року церкву було освячено. Це була надзвичайно зворушлива подія не тільки для жителів села, тут були гості майже з усіх кінців області. Церква споруджена на кошти колгоспу і жителів села із допомогою підприємців і організацій району та мешканців навколишніх сіл.

Церква також як і стара носить ім’я Іоана Богослова, довжина її – 2 їм, ширина-10м.

Малюнки храму, особливості архітектурного стилю. Внутрішнє оздоблення дуже гарне. Гарно зроблений іконостас. Настоятель церкви – отець Володимир.

За розповіддю старожилів на тому місці де побудована церква було колись кладовище. Про це свідчить те, що при закладці фундаменту на новий храм, знаходили людські кістки, черепи. Отож наші люди побували в ролі археологів знаходячи рештки наших предків. Всі людські залишки були переховані на новому цвинтарі. На території церкви є дві могили: спочивають там жінка псаломщика Сара Попеско з донькою Ніною, похоронені вони в 1908р. А також є кам’яний хрест, розповідають старожили, що поставлений він румунами як пам’ятник воїнам Великої Вітчизняної війни. На цьому хресті, румунською мовою написано: «Господи вбережи, наших воїнів, які зараз на фронті».