Де тихий плин Дністра
Несе у Чорне море води,
Де Хотинська височінь
Зовсім тут поруч Анадоли
Село моє – ти світ ясний
Мабуть ступала тут нога тиверця
Слов’янин наш колись тут жив.
Мабуть ходив тут гетьман Сагайдачний
І гетьман Орлик тут два дні тужив.
На стрімкому березі Дністра височить німий свідок ратних подвигів поколінь – славнозвісна Хотинська фортеця. По праву сторону від неї за течією річки розкинулось село Анадоли.
Історія фортеці – це частина історії нашого села. Біля 400 років, біля цих масивних, мовчазно похмурих стін зі скрежетом та дзвоном схрещувались шаблі, ламалися списи і коні скажено носили на полі битви вершників.
Жителі села під час війни 1621 року підвозили козакам і полякам продовольство, виловлювали татар, знищували ворожі загони.
У XVII столітті територія нашого села переходить з рук в руки. Козаки неодноразово визволяли Хотин і навколишні території від завойовників. Та на початку XVII століття туркам вдалося остаточно закріпитися у нашому краю.
«Анадоли», що в перекладі з турецького означає «материнська земля». Саме за часів турецького панування село отримало таку назву. Вона походить від слова «Анатолія» – область у центрі Туреччини, де розташована нинішня столиця Анкара. Тут вимовляють не «Анатолія», а саме «Анадоли». Отож у назві села збереглась турецька вимова.
Після російсько-турецької війни 1806-1812 р.р. землі Хотинщини були визволені від турецько-османського поневолення. «Бессарабія», так стала називатись територія між Дністром і Прутом, що приєднала до своїх володінь Росія після підписання Бухарестського мирного договору у 1812 році. Наші односельці займались вирощуванням жита, ячменю, соняшнику, кукурудзи. Багато сіяли коноплю, яку використовували для виробництва олії та виготовлення полотна. Але мирна праця була недовгою. Наше село захопили румуни і життя стало дуже тяжким.
Друга світова війна стала тим поворотним моментом, який докорінно змінив долю села Анадоли і анадольців на краще. У 70-ті роки XX століття розпочалось будівництво нових осель у зв’язку з будівництвом гідроелектростанції на Дністрі.