Home / Хотинський район / Круглик / Духовність Круглик

Духовність Круглик

Коли в селі виникла перша церква відомостей немає. Але відомо, що вона стояла на толоці, де тепер знаходиться Будинок віруючих, що на південний схід від центра села.

За спогадами Соколика Василя Юстиновича, то була невелика дерев’яна церква, покрита очеретом. Неподалік від церкви знаходився турецький цвинтар (теперішня територія плодоцеху), на якому хоронили лише тих, хто працював при церкві.

Згідно церковних документів місцева церква зведена царанами села в 1807 році. Церква дерев´яна, розміром 12,2 на 6 м, яка спочатку була накрита готною. Форма забудови «корабель».

 

Церква є цінною пам´яткою культури, стилю українського барокко. Відкрита – освячена церква 14 жовтня 1807 року. У 1808 р. при церкві були заведені метричні книги. На цей період в селі проживало 300 осіб. У 1902 р. навколо церкви побудували кам´яну огорожу (мур). Навколо церкви було 1600 кв. сажнів землі (1 сажень – 2,13 м). Територія цвинтаря складала 1800 кв. сажнів. До 300-річчя Дому Романових у 1913 р. церкву реконструювали-розширили . ЇЇ вигляд зберігся до сьогоднішніх днів. У 1922 р. після кількамісячного посту Прокіп Захарович Погоріловський відвідав Єрусалим. Звідти він доставив дзвін, дві ікони – Успіння Присвятої Богородиці та іконопис із зображенням святих місць, які передав церкві. У 2007 р. урочисто було відзначено 200-річчя заснування церкви. У цей же час відкрито нову церкву, яка збудована поруч з старою церквою.