Home / Хотинський район / Ярівка / Історія Ярівка

Історія Ярівка

Поштовий індекс  60055

 

Телефонний код +380373141

 

 

 

Географічні дані

 

 Площа  441,6 га простягається з заходу на схід                              на 2,7 км      з     півночі  на  південь на  4,8 км.

 

Географічні координати с.Ярівка 4815°пн.широти

 

263°сх.довготи

 

Місцева  влада – Ярівська сільська рада

 

Адреса ради

 

60055

 

Чернівецька область

 

Хотинський район

 

с.Ярівка

Тел..  41-2-21

 

 

Моє село називається Ярівка,  Ярівка — село гарне, чарівне у своїй первісній красі. Село, багате щедрою землею-годувальницею, умілими і роботящими руками людською гостинністю і добротою. Село славного героїчного минулого – чимале ярівчан у грізні роки фашистської навали грудьми стали на захист священник рубежів рідної вітчизни, власним життям заплатили за наше мирне сьогодення.

 

Село Ярівка, але чи завжди в нього була така назва?

 

Виявляється що ні.

 

Вперше село згадується в документах у (1606 – 1607 р.) Раніше воно називалось Никлауци, але воно знаходилось не на цьому місці. В зв’язку з тяжкою заразною хворобою село майже вимерло. Ті, що залишились, а серед них наші дідусі і бабусі, перейшли жити на інше місце, а саме туди, де зараз знаходиться наше село, і назвали своє поселення Геждеве.

 

В 1949 році село ще раз було перейменовано і дістало сучасну назву — Ярівка.

 

Село Ярівка до 1964 року входило до складу Новоселицького району, а з 1965 року входить до складу Хотинського району.

 

Село дуже старовинне, про це свідчить те, що на околиці села є пам’ятки ранньозалізного віку (VI — VII ст. до нашої ери), та черняхівської культури              (II —VI ст. нашої ери).

 

  • •У  черняхівську добу серед населення Середнього Подністров’я  переважали язичницькі вірування.
  • •На подільському березі Дністра знайдено чимало кам’яних  ідолів  ІІІ –  початку У ст., а також  капища –  місця  жертвоприношень,                                              де стояли  ці  ідоли.
  • •На правому березі  ріки  виявлено  лише двох ідолів –  у с.Ярівка Хотинського  району та Ломачинцях  Сокирянського районів   .

 

Воно прекрасне за будь-якої пори. Влітку потопає в зелені дерев.

 

Назва походить напевно від того, що в порівнянні з іншими поселеними пунктами воно   знаходиться   в  дуже  яристій місцевості.

 

с. Ярівка  Хотинського району, Чернівецької області розташоване на південному заході України, в міжріччі Дністра і Прута, на південній частині Хотинської височини. Середня висота над рівнем моря – 245-290 м.

 

Площа території складає 441,6 га. Територія простягається з заходу на схід на 2,7 км, з півночі на південь на 4,8 км. Село Ярівка знаходиться на віддалі 17 км від райцентру міста Хотин і 85 км від обласного центру міста Чернівці.

 

По території землекористування села протікає річка Стальнівка, яка є лівою притокою річки Прут. Село розташоване в південно-східній частині Хотинського району, і в цьому ж напрямку межує  з Новоселицьким районом.

 

Рельєф території горбасто – грядовий з розвинутою яружно-балочною системою долин. Такий незвичний характер природних комплексів території і відобразився в назві села Ярівка. Територія села належить до лісостепової рослинної зони з складною геологічною будовою і сильно розчленованим рельєфом. Клімат – помірно континентальний.

 

 

 

На території села Ярівка за даними останнього перепису населення проживає 1100 чоловік, кількість дворів 465.

 

Національну основу населення села складають українці, але на території поряд із українцями села проживають молдовани, румуни, росіяни, казахи, білоруси.

 

Поряд з назвами вулиць, кожна частина села (кут) має й іншу назву:

 

Горянка, Голодовка, Панська, Кобилянська.

 

На найвищому пагорбі стоїть церква. Звідки б не йшов видно куполи церкви над яким від сонця  сяє  хрест.