Home / Хотинський район / Данківці / Духовність Данківці

Духовність Данківці

Отче наш, величний і єдиний
Святиться ім`я у віках Твоє,
Творець усього: світу і людини,
На все у світі воля Твоя є.

Хай прийде Твоє царство справедливе,
Ти віру, вірність і любов людині дай,
Прости гріхи нам і слова лайливі,
Лукавого спокуси відганяй.

Дай сили і здоров`я людям, Боже,
Пошли нам, Отче, хліб насущний, сіль,
Лиш Ти один всім людям допоможеш,
Лиш ти є вічний, Отче наш! Амінь!

                                      / Ю.А.Кушнір/

 

     Село дороге кожному жителю по своєму: хто бачить між заквітчаними вулицями свою історію, хто пов`язує  його з найщасливішими роками життя. Кожне село має щось особливе, оригінальне і самобутнє. Жителі села Данківці гордяться тим, що тут побудовані прекрасні культові споруди: у центрі села свято-Покровська церква, біля школи – капличка Святої Покрови і при в`зді в село капличка Трьох Святих.
Двері Свято-Покровської церкви завжди гостинно відчинені для прихожан нашого села і навколишніх сіл. Пообувавши на Божественній літургії, душа і серце очищується від усього злого, що оточує нас у повсякденному житті.
 Будівництво Свято-Покровської церкви було розпочато у 1872 році і завершено у 1878 році. основним матеріалом використання при спорудженні був камінь. Зі спогадів старожилів стала відома легенда про витесування каменя для будівництва церкви. Кожна людина протягом дня повинна була витесати тільки один камінь і не більше, бо вважалося, що робота тоді виконана не на належному рівні і надалі така людина вже не працювала.
Церква побудована в формі хреста, кількома ярусами здіймається вверрх і завершується куполом з хрестом. Вона умовно поділена на три частини: жіночник, чоловічник і Святая Святих – алтар. Серед церкви на на аналою лежить ікона Святої Покрови. На кожне свято поруч виноситься ікона святого, який відповідає святові. З правого боку – ікона Іісуса Христа,з лівого – Божої матері. Ввійшовши до церкви, потрапляєш у притвор. Це чистилище, де людина очищається, щоб підготуватися до спілкування зі Всевишнім. Прихожани завжди дбають про оновлення споруди, зовнішнього і внутрішнього інтер`єру. Декілька років назад було придбано нові дзвони, які кличуть людей до Божого Храму.
Нещодавно на кошти  прихожан нашого храму було споруджено капличку Трьох Святих, що розташована при в`їзді в село. Організаторами будівництва були Кушнір Андрій Аксентійович і Максимчук Любов Іванівна. Проїджаючи біля каплички, люди зупиняються, запалюють свічки і просять у Бога благословіння на щасливу дорогу. Отець Миколай періодично організовує хресний похід з церкви до каплиці. Він є ініціатором поїздок вірян по святих місцях.
Навесні  2010 року сільським підприємцем Устиянським Віталієм Івановичем було збудовано біля школи капличку Святої Покрови. З двох боків від каплички красуються червоні троянди і чорнобривці. У капличці постійно горять свічки. Кожного ранку учні, вчителі і працівники школи, а також жителі села, зупиняються біля неї і тихенько вустами промовляють молитку: “Радуйся, радосте наша! Покрий нас от всякого зла чесним своїм омофором”.
Довгий час людям заборонялося вірити в Бога, ходити до церкви. Сьогодні настав такий час, що кожна людина має право сповідувати будь-яку релігію. У годину радості чи горя кожен має змогу відвідати святі місця, духовно збагатити свою душу.

                                                             Добрий вечір тому,
Хто є в домі сьому:
І страрому, і малому,
І господареві цьому.
Ми Христа вітаємо
В коляді споминаємо
Христос Рождається!
Славімо його!

Такими словами вітали різдвом Христовим своїх односельчан колядники села Данківці. У Різдвяну ніч отець Микола правив святу Літургію. Після Літургії зазвучала коляда із вуст церковного хору та хору дітей. І так протягом трьох днів колядки співали в різних куточках села. Вперше разом з колядою вітав зі святом християн і отець Микола.
Господарі гостинно приймали колядників. Пригощали солодощами, давали пожертву на храм Божий. Ці кошти планують використати на ремонт храму.
Рано-вранці на Богоявлення Христове отець Микола освятив воду і знову привітав християн зі святом.

Дай Боже щастя, в мирі й добрі проживати!
А нарік ще кращих святок нам діждати!