Home / Хотинський район / Хотин хот / Спорт Хотин хот

Спорт Хотин хот

Хотинська дитячо-юнацька школа

 

     Хотинська дитячо-юнацька спортивна школа функціонує з вересня 1958 року. Це сучасний навчальний заклад , де навчаються 449 учнів. Творчий професійний колектив очолює відмінник освіти України Прядко Анатолій Іванович.
Головна мета ДЮСШ – забезпечення реалізації права дітей на заняття фізичною культурою та спортом, участі в спортивних змаганнях , організація змістовного дозвілля, відпочинку, підвищення рівня спортивної майстерності учнів, зміцнення здоров’я, задоволення інтересів і духовних запитів дітей, підлітків і учнівської молоді.

Головним завданням Хотинської ДЮСШ є :

–    гармонійний розвиток особистості, фізична підготовка, розвиток їх здібностей в обраному виді спорту;
надання дітям і підліткам рівних умов для зарахування на навчання, а тим, які мають перспективи для спорту вищих досягнень – необхідні умови для спортивного вдосконалення;
–    у встановленому порядку розробляє положення про спортивні змагання та навчально-тренувальні збори з підготовки до змагань, широко пропанує фізичну культуру і спорт серед учнівської та студентської молоді;
Основними напрямами діяльності ДЮСШ є : • організація навчально-тренувальної роботи;
•     проведення районної спартакіади серед загальноосвітніх шкіл;
• надання загальноосвітнім школам методичної допомоги в організації навчально-тренувальної, виховної та спортивно-масової роботи;
•     семінари, наради, тренерські ради, круглі столи;
•   проведення всеукраїнських змагань, першостей та турнірів з видів спорту. Хотинська дитячо-юнацька спортивна школа працює над вирішенням проблем
поглиблення змісту оновлення форм та методів позашкільної освіти і виховання, розвитку фізичних здібностей , застосовуючи такі форми навчально – тренувальної роботи :
навчально-тренувальні заняття; тренування за індивідуальними планами;
–  теоретичні заняття, перегляд навчальних відеофільмів державних змагань з видів спорту; навчально-тренувальні збори; практика суддівства спортивних змагань; творчі зустрічі з видатними спортсменами. Педагогічний колектив школи постійно працює над пошуком нових форм і методів навчально-тренувальних занять,  систематично працює над підвищення свого фахового рівня. В Хотинській ДЮСШ діє 6 відділень з видів спорту:
– баскетбол ( дівчата, юнаки);
– бокс;
– волейбол ( юнаки);
– гандбол ( юнаки, дівчата);
– легка атлетика;
– футбол.
Відділення з видів спорту включають : 6 груп початкової підготовки 1 р.н.; 7 груп початкової підготовки більше року навчання; 12 груп попередньої базової підготовки 1 р.н.; 9 груп попередньої базової підготовки 2 р.н.
Дитячо-юнацька спортивна школа укомплектована тренерами-викладачами згідно штатного розпису. Працює 13 педагогічних працівників.
– заслужений тренер України Литвинюк Федір Федорович – вища категорія ;
– І категорія – Прядко А.І., Павлюк Н.Е., Павлюк І.Г., Кондратюк І.О.;
–  II категорія – Хриптієвський В.М., Топиркін С.В., Литвинюк О.Ф., Радомський В.Л„ Тирон А.В..
– спеціаліст – Швець О.М., Матущенко М.П., Заплітний П.І.

     В Хотинському районі є багаторічна позитивна традиція розвитку спорту в тому числі гандболу. Вихованці Хотинської ДЮСШ неодноразово в різні роки ставали призерами та переможцями чемпіонатів України, Європи, світу, а Ситнік Тетяна в 2004 році стала бронзовою призеркою Олімпійських ігр.

     Койцан Андрій є членом збірної команди школярів України, а Ісанчук Денис є членом Національної збірної команди України.

    У легкій атлетиці високих результатів досягнув вихованець Хотинської гімназії Корчак Максим, який є чемпіоном України з бігу на 3000м та 1500м.

      Блажко Валерій, випускник Хотинської гімназії, прийняв участь у Всесвітній студентській універсіаді в Пекіні 2011р. , як член збірної України з футболу.