Home / Хотинський район / Зелена Липа / Традиції Зелена Липа

Традиції Зелена Липа

Традиції

 

Над сторінкою працювали:
Керівник: Пахолок Євгенія Степанівна 
Пошукову діяльність здійснювали: Пахолок Євгенія Степанівна,

 Пелепецька Оксана Василівна

 

 

                                      Здавна в селі жінки займалися рукоділлям. Яскраві квіти і нереальні фігури творили ткалі на налавниках, килим, а вишивальниці – на подушках та рушниках. Вироби везли на ринок, і це на той час був непоганий заробіток. Майже в  кожній хаті стояв ткацький верстат, працювати на ньому вміли як дорослі так і малі. Нині  немає  великого попиту на такі вироби. Але є люди для яких рукоділля – то наче святе, і його секрети передаються з покоління в покоління.

Вишивання – справа життя для Валентини Бучок. Скромна, порядна, з багатою на добро і любов душею, виготовила сотні вишивок. В кожному хрестику відчувається тепло рук і любов, яку не передаш словами.

Валентина Бучок-“Мати-героїня”, виховала 6 дітей.                                                                                                                                                                               У всі часи сільчани займалися сільським господарством. Вирощували овочі і фрукти, хоча є і винятки. А Іван Бучок каже, що у нього в генах підприємливість- від діда. Той був  неспокійної вдачі, трудолюбивий. Саме на дідовому обійсті відкрив Іван Васильович відкрив цех з розливу мінеральної води. Ще в радянські часи Одеський інститут курортології визнав воду з місцевого джерела як лікувальну. З 1992 року цим почала займатися фірма “Алеко” в якої  І. Бучок викупив усе обладнання, маючи намір працювати самостійно. Але підприємство діяло без ліцензії на користування надрами. Щоб отримати цей документ треба не тільки витратити чимало часу, збираючи різні довідки, дозволи, роблячи проекти, а й заплатити чималу суму. На жаль, цех у 1998 році перестав функціонувати .

Але І. Бучок вірить, що у майбутньому з конвеєра вийде ще не одну пляшку цілющої, джерельної води. МПП “Зелена Липа” директором якого він є дотепер, працює в багатьох напрямках: садівництво (у власності підприємства 20 га саду), овочівництво, роздрібна торгівля продовольчими товарами, поромні переправи, бджільництво. Підприємство веде переговори із зарубіжними інвесторами про вирощування “чистих” плодів, без обробки хімікатами.

З джерел : Зеленолипська ЗОШ