Home / Хотинський район / Малинці / Освіта Малинці

Освіта Малинці

  • Освіта
  • Історія школи.

Скасування кріпосного права у 1868 р. вимагало освічених людей. У 1869 році в селі Малинцях була відкрита школа. Знаходилась вона на невеличкій площі землі – 200 квадратних метрів. Будинок під школу був збудований земством. Правий бік будинку був вкопаний наполовину в землю і стіни постійно були вологі. Шкільного подвір’я не було, лише прохід до дверей. Першими вчителями були Микола Антонов, Ніоніла Власєва та Євросіна Наврилюк. Під кінець ХІХ століття навчалося 205 хлопчиків і 196 дівчаток. Грамотою добре оволоділи 131 учень і 196 учениць.

 

Час невблаганно йшов вперед, зростало населення і школа вже не вміщала кількість учнів. В 90-х роках ХІХ століття відкривається церковно-приходська школа в «Сторожці» біля нової церкви. Та класних приміщень було мало. Зважаючи на прагнення населення дати дітям освіту, шкільний відділ земства будує в Малинцях нову школу. Збудована вона була на «Кам’яниску» у 1904 році. В старій будівлі було розміщено Малинецьке сільське поліцейське управління. В роки Першої світової війни будинок школи на «Кам’яниску» було зруйновано. Школа більше як 20 років розміщувалася то в «Сторожці», то в будинку на роздоріжжі «Межи жидами».

 

Під час румунської окупації було побудоване нове приміщення школи. Зараз там сільська рада. Старожили розказують, що у вуглі було замуровано склянку з посланням до нащадків.

 

З 1944 року директорами школи були: Галина Олександрівна, прізвище треба встановити, Косовський А.М., Галиняк А.Д., Чимборівський, Меркулов, Тредман, Косовський А.М., Мельник В.О., Нагірняк Є.В., Галиняк А.Д., Рогожа В.П., Плаксивий О.В., Николаїшена Г.М.

 

В 1953 році було перебудовано колгоспний склад під приміщення семирічної школи, зраз там дитячий садок, а з 1994 року сучасне приміщення.

 

Взагалі, якщо періодизувати історію школи, то вона виглядає так:

1869-1919рр. – Період Російської імперії

1919-1940рр. – І румунський період

1940-1941рр. – І радянський період

1941-1944рр. – ІІ румунський період

1944-1949рр. – І початкова школа ІІ радянського періоду

1949-1957рр. – семирічка

1958-1968рр. – восьмирічка

1968-1990рр. – дев’ятирічка

1990-2011рр. – середня перший випуск 1993 році.

 

Вагомий внесок у розвиток освіти села зробили учителі: Рогожа К.М., Губарєва Н.М., Карпенко М.П., Палагнюк В.Ф., Ротар О.М., Боштан Є.Ф., Церковнюк Н.Л., Церковнюк В.О., Семенко, Антонюк О.І., Кобилянська М.Д., Залєвська М.В., Ткачук М.В., Ткачук Т.М., Бобик Є.І., Татарин В.В., Гаврилян З.Д., Мельник В.Ф., Банар Г.О., Лісничий А.Є., Ліснича Л.В., Гаврилян Г.М., Кушнір Н.В., Гончарук-Банар М.П.

Слід звернути увагу на те, що згідно положення про церковно-приходську школу від 1884 року, школа була платною від 30 – до 75 копійок, навчальний рік починався з 10.10 або 1.11 і закінчувався 15.03 або 1.04. З 1944 року по 1957 роки здобуття середньої освіти також було платним.

Перший випуск в післявоєнні роки – 1949.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Потрібно відмітити і роль церкви в духовно-освітньому житті села Малинці. Нова церква була збудована в 1896році. Так рішенням Кишинівської єпархії за 1896 рік, винесена подяка священнику села Малинці Феодосію Данилову. Від Одеського навчального округу одержали подяки священники від Міністерства народної освіти, в тому числі і священник села Малинці Іван Крокус.

 

Окреме слово потрібно сказати про колишнього директора школи Рогожу Василя Петровича,

якого у трудовій книжці тільки один запис про місце роботи — Малинецька школа. За розвиток освіти він нагороджений значком Відмінник освіти УРСР та Відмінник освіти СРСР.  Все своє життя він жив школою, будував і будував, тому декілька поколінь малинчан вдячні йому за його працю учителя. Зараз він на пенсії, але бажаний гість у школі.

Село та школа на підйомі. Недаремно кажуть: якщо в селі є школа, прибране кладовище, почищені криниці – село живе!

 

 

З 04.01.2012 року Малинецька загальноосвітня школа I-III ступенів шляхом реорганізації ( злиття ЗОШ і ДНЗ ) отримала новий статус Малинецький навчально-виховний комплекс « Загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів – дошкільний заклад» Хотинського району Чернівецької області.

Нині у Малинецькому НВК 25 дошкільнят, 140 учнів 1-11 класів і 87 учнів вечірніх класів із заочною формою навчання.
З 1 вересня 2012 року керує навчально-виховним комплексом

 

Числаш Галина Петрівна – вчитель української мови та літератури, вчитель-методист, заслужений вчитель України. Під її керівництвом у закладі працюють 27 вчителів і 2 вихователів.

З вересня місяця Малинецький НВК входить до Клішковецького освітнього округу. Обрано технологічний напрям, технологічний профіль « Основи садівництва». Заключено трьохсторонню угоду з фермерським господарством «Яніс», яким керує заслужений працівник сільського господарства Чорний Анатолій Гнатович та вищими навчальними закладами Уманською академією аграрій, Кам’янець-Подільським сільськогосподарським інститутом.У навчальному закладі діти отримують теоретичні знання, а на базі фермерського господарства мають змогу проходити практичні заняття.

Малинецький НВК