Home / Хотинський район / Атаки / Освіта Атаки

Освіта Атаки

1876 р. в Атаках відкрилась однокласна школа. З її найперших учителів нам вдалося встановити прізвища Миколи Осиповича Васильєва (1877-1881рр.), Катерини Феодотівни Фугурської (1885-1918), та Миколи Решетника – учителя гімнастики з 1911 року. Місцевий панотець навчав дітей закону божого. З 1895 року «законоучителем» був о. Семен Григорович Власьєв. У школі вчилися 31 хлопчик і 19 дівчаток. Викладання велося російською, хоча більшість дітей були українцями, і лише незначна частина – росіянами, троє – євреями і одна дитина походила з поляків.

   Більшість дітей одержувала початкову освіту. Дехто закінчував середню школу в Хотині. Лише одиниці здобули вищу освіту. Скажімо, Юхим Лискун (1873 – 1958), який завдяки успіхам у навчанні став стипендіатом фонду ім. Л. М.Геєвського – одного з провідних діячів Хотинського земства. Щорічна стипендія 300 рублів дала можливість талановитому атакцю закінчити 1895 року Московський сільськогосподарський інститут. Згодом він став відомим ученим-зоотехніком, академіком і лауреатом Державної премії СРСР. Юхим Федотович більше 40 років очолював зоотехнічну науку Радянського Союзу. Автор близько 600 наукових публікацій, з них 80 книг та брошур, академік Московського , Санкт – Петербурського та Празького університету.

  На території сільради також розміщений пам’ятник воїнам – понтонерам, що загинули в 1944 році під час переправи через ріку Дністер.