Home / Хотинський район / Ширівці / Духовність Ширівці

Духовність Ширівці

Духовність

 

Село Ширівці  розташоване в досить вигідному географічному положенні. У ньому живуть працьовиті люди,  які примножують його здобутки.   Село є досить різнобарвне за релігійним колоритом. На території  села  побутують три християнські  церкви: Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ),  Адвентистів Сьомого Дня (АСД), Євангельських християн-баптистів.

Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ) була заснована у селі Ширівці в 1999 році,  де розпочав  служіння Богу  панотець Іван .

Київський Патріархат є Помісною Православною Церквою, яка звершує своє служіння  для віруючих усіх національностей.  УПЦ – сповідує передану через Апостолів православну віру та сформульовані Вселенськими Соборами догмати, у тому числі Символ віри; вчить про таїнства і богослужіння та звершує їх так само, як і вся Повнота Православної Церкви; має однаковий з іншими Помісними Церквами устрій свого життя, визнає всі канони Православної Церкви та додержується їх. Київським Патріархатом не введено нічого нового ні у віровчення, ні у практику звершення таїнств і богослужіння, ні у канонічний порядок життя Церкви. Зовнішньою ознакою цього є сповідання віри та присяга, які перед звершенням хіротонії здійснює кожен обраний на єпископа. Текст сповідання віри та архієрейської канонічної присяги ідентичний з текстом, який вживається, наприклад, у Московському Патріархаті, окрім назви Помісної Церкви та титулу її Предстоятеля.  Тому за всіма ознаками Київський Патріархат належить до Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви.

УПЦ  визнає всі канонічні правила, авторитет яких визнаний Повнотою Православної Церкви, та застосовує їх у практичній розбудові церковного життя.

 

Церква Адвентистів Сьомого Дня

Адвентистів Сьомого Дня

 

Адвентистів Сьомого Дня (АСД) – всесвітня християнська церква, яка динамічно розвивається у сілі Ширівці. У назві Церкви поєднані два основоположних поняття  – Другий прихід Ісуса Христа, який покладе кінець владі гріха і принесе спасіння усім, хто прийняв Ісуса своїм Господом і Спасителем своїм.  Адвентисти сповідують загальнохристиянські доктрини про триєдність Бога Отця,  Сина (Ісуса Христа) І Святого Духа; про Божий суд. Основа віровчення Адвентистської церкви  –  Біблія, священна богонатхненна книга, яка є джерелом християнської віри.

   Євангельські християни-баптисти(ЄХБ) основна релігійна конфесія євангельсько-баптистського віросповідання. ЄХБ є унікальною  релігійною течією, що поєднує в собі елементи протестантської  та  православної релігійних традицій. Найближчими за релігійними переконаннями до євангельських християн-баптистів є західні баптисти, чеські брати та пієтистська течія в лютеранстві.