Home / Хотинський район / Колінківці / Культура Колінківці

Культура Колінківці

Культура

Ні для кого не є секретом, що Хотинщина то справді унікальна земля. Саме в цьому краї органічно зуміли переплестися культури кількох народів та народностей, саме тут споконвіку мирно співіснують українці і й молдовани, росіяни і румуни, білоруси і євреї. На території села Колінківці дружно живуть представники більше 26 національностей. Кожен із них вніс свою неповторну часточку у культурний дух Хотинщини. І саме завдяки цьому єднанню вдалося все це зберегти й досі. Пересвідчитися в цьому можна, відвідавши шкільний історико-краєзнавчий музей – Зразковий музей України.

Архітектурні пам’ятки с. Колінківці

1. Приміщення шкільного історико-краєзнавчого музею

Історико-краєзнавчий музей, який знаходиться на території навчально-виховного комплексу. В музеї 4 зали. Перша зала: „Селянська хата кінця ХІХ – початок ХХ століття”, друга – „Село Колінківці в найдавніший час”, третя – „Колінківці в період нового та новітнього етапу розвитку історії”, четверта – „Природа нашого краю”. Серед експонатів побутова техніка сільського жителя: зільниця, патефон, кросна, жорна; одяг та взуття селян, багато писемних документів, мінералів та гірських порід, опудал тварин.
Найдавніший документ датований 27 січня 1898 року. Він складений на гербовій бумазі з водяними знаками. Серед експонатів – єдине (що збереглося на Буковині) посвідчення учасника революційних подій в Петрограді 1917 року, видане колінківчанину Яцку Калістру Івановичу. Зберігається фотокопія газети, в якій говориться, що червоноармієць Буряк Онуфрій Григорович в рукопашному бою знищив 13 фашистів. Серед документів ксерокопії карт 1774 року (складена австрійським майором Лінгом), на яку вперше нанесено село Колінківці, 1907 р., на якій показано лінію кордону між Російською та Австро-Угорською державами. Зберігається штабна карта бойових дій 1916 р. на території Східної Європи.
В природничій залі вашу увагу привернуть закам’яніле дерево, відбитки листочків, зуб мамонта, напівдорогоцінні мінерали.

2. Свято-Вознесенська православна церква

Будувалася вона з 1882 р. по 1892 р. Освячення церкви відбулося у 1893 році в день Вознесіння Христового. З того часу вона одержала назву Колінковецька православна Свято-Вознесенська церква. Щороку у день Вознесіння Христового (за 6 тижнів після Великодня) село відзначає храмовий день церкви. Першим панотцем був В. Полянський.

 

Джерело: Колінковецький ЗНЗ