Home / Хотинський район / Пригородок / Культура Пригородок

Культура Пригородок

Культура села Пригородок.

Закінчилася Велика Вітчизняна війна.Люди приступили до мирної праці, але так трапилось, що 1946 рік був не урожайним і в 1947 році настав голод. Це дуже важкий період, який пережили наші батьки, діди і прадіди. Незважаючи на всі труднощі почалася колективізація. У нашому селі організувався колгосп. Люди дуже важко працювали з ранку до ночі заробляючи копійки, але  настає час і для відпочинку. В неділю всі ходили до церкви, а на вечір часто збиралися по хатах. І згодом виникла потреба у якомусь приміщенні, де можна булоб зібратися. Так, у 1947 році купили хату в Рибак Лукерії Федотівни  у центрі села і обладнали клуб.

Першим завклубом було призначено молодого фронтовика Корбана Петра Михайловича.

В 1951 році завклубом призначений  Горбатюк Василь Федорович, який пізніше йде до армії і в 1953 році призначається завклубом Горбатюк Михайло Федорович, ав 1954 році йде до армії і призначається завклубом Перевозник Микола Якович. На той вже час почали працювати драмгурток і вокальний гурток, грала гармошка в клубі і раз на тиждень привозили кіно. У 1992 році завклубом був призначений Басалига Микола Іванович. А з осені 1964 року вже був направлений на посаду завклуба молодий спеціаліст з Кельменецького району Заворотній Володимир Петрович. З !(:? року завклубом працював Майстрюк Василь Лаврентійович, а художнім керівником від колгоспу Байдюк Василь Федотович, який у 1967 році був призначений завклубом. За час роботи Байдюка В.Ф. були хороші відгуки про роботу клуба. НА той час драматичний і вокальний гуртки приймали активну участь в обласних і районних оглядах. За що були відзначені преміями і грамотами гуртки художньої самодіяльності. А з музичних інструментів був лише баян.

З липня 1972 року завклубом був призначений Годнюк Василь Йосипович, який працював до 1995 року. При клубі працювало біля десяти гуртків. Був організований духовий оркестр, етнографічна група “Доярочка”, вокально-інструментальний ансамбль “Світанок” і сімейний гурт Годнюків. Ці гуртки приймали участь в обласних і районних оглядах. Для клубу було придбано апаратуру для покращення роботи: Ударна установка, магнітофон, підсилювачі. Завклубом працювали і його донька і дружина.

На даний час  унашому селі будинок культури, і завідує ним Мандрюк Яків Вікторович.

Працює в селі і бібліотека. Її історія сягнула ще у 1948 рік, коли першою була хата-читальня,яку колгосп відкрив у центрі села у хаті Білівської Гани петрівни. Першим бібліотекарем був комуніст Білівський Іван Антонович.Часто бібліотека переносилася із тхати в хату , а в 1965 році її пепевели у постійне приміщення у центрі села .де вона знаходиться і нині. Завідує бібліотекою Телешецька Світлана Іванівна.