Home / Хотинський район / Гордівці / Видатні особистості Гордівці

Видатні особистості Гордівці

Василь Садовник
нар. 1934 р.

Художник. Скульптор. Працював у станковій і монументальній скульптурі та портретному жанрі. Освіта вища Член Національної Спілки Художників України
Василь Петрович Садовник народився 1934 року у селі Гордівці Хотинського району Чернівецької області.
У 1954 році закінчив Чернівецьке художньо- ремісниче училище, а в 1968 – Львівський інститут декоративно-прикладного мистецтва і за призначенням поїхав до Тернополя. Тут і прожив все своє життя. Саме в цьому місті відбулося змужніння і становлення Василя Садовника як художника. Він створив десятки психологічно виразних портретів і наших сучасників, і людей часів віддалених. І в кожному з них спостерігаємо не тільки духовну пластику, виразність індивідуальності й експресію характеру, а й неодмінну ідейну домінанту: автор чітко наголошує на важливій життєвій місії портретованого і його багатому внутрішньому світі. Здається всі його портретовані готові заговорити й сказати своє сокровенне.
Василь Садовник створив цілий ряд високомистецьких зразків монументального мистецтва: це портрети Богдана Лепкого та мецената , священика і відомого бджоляра О. Михайловича, пам’ятник ” Жертвам Чорнобильської трагедії в м. Тернопілі “, “Володимиру Великому”, ” Борцям за волю України”в м. Ланівці, пам’ятну таблицю для фасаду Тернопільського музучилеща ім. Соломії Крутильницької, на якій ожив образ великої співачки, ” Ангел – Хранитель”. Рідному Хотину митець подарував модель скульптури ” Благословення перших кроків”.
До речі, спроектував пам’ятник для Гордівців (справа тільки за будівництвом).
Василь Садовник вважав: кожен повинен якнайкраще робити свою справу, а все решта- то вже не основне. Майже за відомими словами Вольтера про те, що людина передовсім має плекати свій сад. І з цією філософією важко не погодитися. Саме Садовник подавав приклад практичного втілення того імперативу демонструючи дивовижну послідовність, вірність собі.