Home / Хотинський район / Орестівка / Традиції Орестівка

Традиції Орестівка

Традиції

Вже традиційним у нашому селі стало святкування Водохреща. Уночі жителі села приходять на службу Божу. По казінченні служби всі виходять на вулицю, де отець Анатолій освячує воду. Освяченій воді приписують чудодійні властивості: її дають зуроченим дітям, хворим людям та тваринам. Дуже цінують освячену воду пасічники.

Ще одним традиційним святом стало святкування Великодня. До цього свята жителі Орестівки готуються заздалегідь. Випікають пасхи, фарбують крашанки, готують різні страви. Зі сходом першої зірки люди приходять до церкви. Церковна процасія тричі обходить церкву. За третім разом священник освячує пасхи, крашанки і все, що є у кошиках. Урочисто горять свічки і люди у доброму, святковому настрої вітають один одного “Христос Воскрес!” І чути у відповідь “Воістино Воскрес!” І всі з великим нетерпінням чекають покуштувати освячені яйця, сир і сало після довгого Великоднього посту. Діти чекають гостинців від своїх хрещених, бабусь, тіток.

На другий день Великодня, у “вливальний” понеділок, хлопці села ходять від хати до хати, кроплять господарів водою, бажають всього найкращого.

Перша неділя по Великодню називається Провідною. У цей день жителі нашого села збираються на цвинтарі. Приїжджають сюди і мешканці інших сіл, родичі яких поховані у нашому селі. Приходить священник і служить панахиду за померлих. На кожній могилі запалюються свічки. Всі моляться за душі померлих.

Ще у нашому селі традиційним стало свято Вознесіння. У цей день у селі храмове свято. У церкві відбувається святкова Літургія, на яку отець Анатолій запрошує священників із сусідніх сіл. Після закінчення служби Божої для гостей влаштовується обід.

У другій половині дня молодь села збирається біля сільського клубу. Тут для них парубками села організовується музика. Веселі танці, розваги, сміх звучать аж до ранку.