Home / Хотинський район / Рашків / Духовність Рашків

Духовність Рашків

Духовність

 

Буденну і звичну симфонію села порушує срібна хвиля величних дзвонів… Це вічний поклик церкви, яка розташована в центрі села Рашків, голоси дзвонів лунають над заклопотаним селом. Вони скликають людей причаститися від цілющого джерела духовності, напоїти спраглу душу і віднайти гармонію.
Протоптаними стежками та дорогами прямують люди до рятівного притулку душі – Божого Храму. Переступивши поріг церкви, вони опиняються у світі духовності, де витає священний дух Божої благодаті. Тут люди відчувають себе вільними від усіх житейських турбот, тільки тут вони залишаються на одинці з собою і Богом. Біля святих ікон у шанобливій покорі схиляють голову люди. В храмі палахкотять позолочені підсвічники. Свічі плачуть восковими слізьми, відчувається знайомий аромат ладану, чути тихий шепіт молитви.
У неділю та свята до храму приходить безліч людей. З їхніх уст лунає молитва, каяття, кожен просить у Бога допомоги для себе, своїх рідних. Для села церква завжди була основним осередком. І в Рашкові скільки пам’ятають люди стоїть величава споруда, яка вабить до себе жителів села. З давніх-давен храм будували на найкрасивіших місцях, на узвишші, щоб було видно всім односельчанам. Так і в Рашкові церква побудована так , щоб всім було зручно.
Перша документальна згадка про церкву в Рашкові датована 1798 роком. У клірових відомостях записано: «Церква Успенська, деревяна, стара, з ризницею, є утварь і книги. Побудована в 1798 році».
Клировые ведомости Хотинского уезда за 1840 год ДАЧО, ф.605, спр.26, арк.22. Записано; «Село Рашків. Земля поміщиці з Молдавії Катерини Цікавої (м.Липкани). «Церковь построена в 1860 году, тщанием прихожан, прочная. Здание деревянное, покрытое гонтой, на фундаменте. Колокольня на 2 столбах (деревянных), ветхая».
В справочной книге Кишиневской епархии за 1904 год. Кишинев, 1904 год, страница 140 записано «Село Рашково. Цеоковь Успенская. В приходе 799 мужчин и 762 женщины. При церкви есть школа грамоты. Церковь имеет 33 десятины земли. Сельское управление выделяет церкви 2079 рублей. Есть церковный дом. Священник Логин Александрович Бучинский, с 1900 года, 34 года. Псаломщик Никита Исаакович Бучинский с 1862 года, 62 года.
В селі Рашків церква Успенська. Про це свідчить запис 1811 року: «згідно «Кліровими відомостями» записано «Селения Рашкова церковь Успенская, деревяная, новая, священник Иоан Бучинский, уроженец Райской села Рашкова. Сын священника Прокопия Бучинского. Дворов 75».
В Episcopia Hotinului/ Date istorice si statistice 1923-1925. Chisinau, 1925. стор. 115. записано «Церква Успіня Богородиці, збудована в 1892 році, кам’яна, 376 господарств, українці. Святенник Сава Бурсаковський, 57 років. Дяк Володимир Бурсаковський, 25 років.
Тепер церква оштукатурена, проведено газ, світло. З року священник Одайський Іван.

Скромна, гуманна, совісна людина, яка чесно несе слово Боже в маси і має славу серед прихожан. В церкві за християнськими обрядами проходить хрещення немовлят, вінчання молодих, відправи за померлими.
В селі сповідують християнську віру і церков інших конфесій немає хоч є одна сім’я адвентистів сьомого дня і кілька сімей баптистів, які відвідують церкви в інших селах.
Священниками стали: Леваднюк Микола Григорович, який з 1988 року є священником Свято-Дмитрівської церкви села Рукшин. Він 1953 року народження, закінчив Одеську духовну семінарію в 1982 році. Клюс Микола Никодимович
В 2005 році була побудована і освячена капличка, яка знаходиться при в’їзді в село.