Дністер являє собою одну з найбільших українських річок. У всі часи по обох берегах Дністра кипіло життя. Дністер свого часу мав кілька імен, його називали і Донастріс, і Тірас. Мандрівники в різні часи відзначали Дністер як могутню річку, з якою пов’язані різні події.
Варто зазначити, що Дністер також є однією з найважливіших водних артерій в Європі. На берега Дністра в давні часи жили і розвивалися різні народи, племена, так несхожі один на одного в плані традицій і звичаїв.
Річка ця бере початок в Карпатах на висоті 900 метрів, а впадає в Дністровський лиман. Загальна протяжність Дністра дорівнює 1352 метри, а площа басейну складає 72.1 тисячі квадратних кілометрів.
Зазначимо, що у верхів’ях Дністра є швидкою гірською річкою і протікає в глибокій і досить вузькій долині. Тут протягом може бігти зі швидкістю 2-2.5 метра в секунду. Саме на цьому відрізку в Дністер впадає безліч приток, з яких найбільшим є річка Стрий. Перебіг Дністра стає більш мирним і спокійним нижче Галича, проте, долина там така ж глибока і вузька.
Особливим заняттям, яке може зацікавити практично будь-якого, незалежно від уподобань, може стати рибалка на Дністрі. Вся справа в тому, що в водах Дністра водиться багато різної риби. Що стосується верхньої течії, то там можна зловити форель, білоглазка, плотву, щуку, ляща, сазана, головня, окуня, йоржа, лина, карася, вирозуба, і багато інших видів риби. Також тут можна зловити і інші види риби, однак,вони більш рідкісні – бичок, Чопик, судак, сом, язь і стерлядь.
В середній течії Дністра можна зловити піскарів, вусанів, сомів, бичків, чопиков, головнів і підустів. У рідкісних випадках тут модно зловити червоноперку, судака, плітку, миня.
Уклейка, плотва, тарань, рибець, сазан, карась, лящ, сом, окунь, судак, жерех – це найбільш поширені види для риболовлі в нижній течії Дністра. Однак найкраще для риболовлі на Дністрі підійдуть пониззя річки, в тому числі і дельта – улов там найбільш продуктивний, а сам процес риболовлі більш цікавий і жвавий.
Якщо ви підете на рибалку на Дністрі в пониззі, то варто звертати увагу на напрямок вітру, оскільки від нього дуже залежить клювання. Якщо вітер дме південного напрямку з боку моря, то будь-яка риба буде клювати не так інтенсивно, а може і пропасти взагалі. Вся справа в підпорі води і голе деякої частини морської води в річку.
Найбільший інтерес для риболовлі на Дністрі складає карась, щука, сазан, лящ, сом, плітка, тарань, судак. Лящ і тарань найкраще ловляться навесні, адже саме в цей період риба йде на нерест. Тому важливо вгадати момент – підібравши вдалий день для риболовлі, без особливих зусиль можна зловити кілька десятків риби. Тарань в пониззі Дністра водиться велика і може досягати ваги в півкілограма.
Карасі і сазани найбільш активні в водах Дністра на початку травня, коли температура води в річці досягає 8-10 градусів за Цельсієм. Однак сазан найкраще клює в серпні-вересні. Карася краще ловити в Дністрі, оскільки він тут і смачніше, і більше – може досягати ваги в один кілограм, тому і являє основний інтерес рибалок.
У пониззі Дністра також відмінно ловиться щука, вага якої може досягати одного, а то і двох з половиною кілограмів. Водиться вона найбільше на брівках, в ямах і поблизу численних заростей очерету.
Місцеві любителі для риболовлі на Дністрі використовують ловлю на донну снасть. При це необхідно стежити, щоб вантаж важив не менше 90 грам, проте варто стежити також і за швидкістю течії в річці. Якщо для риболовлі використовується фідерне вудилище, то кращим варіантом для годівниці буде вагу в 50-90 грам.