Home / Хотинський район / Данківці / Культура Данківці

Культура Данківці

 

 В моїм селі зринають вдаль пісні,
Вартують сон тополі величаві,
Смуглянка ніч в чаруючій красі
Плете вінків мережива яскраві.

“Моє село”, Дмитро Попадюк

 

     Мальовниче село Данківці, що потопає у розмаїтті зелені та квітів, багате і щедре народною творчістю. З діда-прадіда данквчани славилися своєю любов`ю до пісні і танцю.
Ще з давніх-давен у нас всі свята та обряди не обходилися без пісні, так і сьогодні все це дійство не минає без гучного святкування. І тому працівники культури намагаються зберегти і обновити пам`ятки матеріальної і духовної культури. Адже культурна спадщина – це результат духовної і матеріальної діяльності попередніх поколінь. І все це проявляється у формі обрядів, традицій, звичаїв. І в Данківцях діяли колективи художньої самодіяльності: хоровий, чоловічий і жіночий, вокальні, драматитчний, танцювальний, фольклорний, довгі роки працювала агітбригада.
Особливих успіхів досягли драматичний та фольклорний колективи, під керівництвом праціників Будинку культури Войцишена А.Д. та Амбросійчука А.М.Колективи цих гуртків неоднарозово брали участь у районних та обласних конкурсах і завойовували призові місця. Своїми виступами прикрашали свята у с.Данківцях, у містах Хотин та Чернівці. Фольклорний колектив представляв свято Івана Купала у м.Києві. Танцювальний колектив зі своїм виступом побував у дружній республіці Румунії. Особливим успіхом користувався фольклорний колектив “Данковецьке сито”, також неодноразово брали участь у святі “Вихід на полонині” м.Путила, приймали участь в Міжнародному фольклорному фестивалі “Буковинські  зустрічі”.
Драматичним колективом було поставлено десятки п`єс. Серед них: “Наталка-Полтавка” І.Котляревського, “За двома зайцями”, “Ой, неходи, Грицю, та й на вечорниці”, “Як ковбаса  та чарка, то минеться й сварка” М.Старицького, “Тил” Заруднєва. По “Ревізії” М.Кропивницького, “Москаль-чарівник” М.Котляревського.
Вистави учасників Данковецького драмгуртка мали успіх у глядачів багатьох сіл району. У виставах брали участь Бівзюк Г.С., Бівзюк С.С., Амбросійчук А.М., Войцишен А.Д., Максимчук О.П., Дячук В.В., Глухов Г.Д. Глухий М.М., Ткач В.М., Дудчак Г.Т., Дудчак В.В., Пислар О.Д., Глуха О.І., Панькова Е.К.
Своєю красою глядачів вражали костюми  аматорів художньої самодіяльності. Любов до мистецтва, повага до культури поєднали молоді серця данківчан, які створили міцні українські сім`ї Це подружжя Лариси та Володимира Телешецьких, Олени та Віктора Андронович, Галини та Віктора Дячук.
Село горде тим, що столичні народознавці – шанувальники українських пісень, дізнавшись про дорогоцінні перлини пісенної творчості Данківців, які не втратили блиску й актуальності і сьогодні, відвідували неодноразово село. Вони записували на диктофон жартівливі та сумні пісні у виконанні старших жінок – знавців старовинних обрядів, традицій та пісень краю: Глуха М.І.,  Кушнір Л.І., Головачук В.І.
Відрадно, що не одне покоління продовжує  славні культурні традиції села. Закоханість у пісню передається від діда-прадіда до правнуків. Для прикладу: дідусь Гураль Опанас, донька – Ніна, онуки – Галина та Лариса, правнуки – Роман та Станіслав.
Не можна уявити культури села без прекрасного духового оркестру, віртуози-музиканти якого відомі далеко за межами Хотинщини.
Аматори художньої самодіяльності несуть радість, насолоду, любов до пісні, до народного мистецтва, підтримують традиції старшого покоління.

               Незвичайні та трагічні події, які відбуваються на Сході нашої держави культуру села Данківці підтримують учні Данковецького НВК.
19 грудня – день святого Миколая Чудотворця, заступника бідних та покровителя подорожуючих. Дітвора з нетерпінням чекала цього свята. То ж учні другого класу з своїм класним керівником Войцишиною Н.І., та бабліотекарем Том´як Н.М. підготували чудовий виступ для учнів всієї школи. На виступі були присутні працівники школи, учні, батьки.
Учні 9 та 10 класів пішли з колядою до жителів нашого села. Вони бажали людям аби Новий рік приніс у їхні домівки мир, спокій, справедливість та здоровя, щастя і благополуччя. Зібрані кошти, колядники передали для потреб української армії.