З весни до осені село Каплівка купається в зелених кучерях садів. Посеред села розміщена вона… школа, стежинки до якої розбігаються по всьому селі.
З давніх-давен школа вважалася осередком освіти і культури на селі. Учні приходили до храму знань вчитися, але поряд із цим навчалися тут доброти і людяності. А виховували їх справжні педагоги, люди за покликанням душі і серця.
Школа у нашому селі побудована у 1861 році за сприянням російського генерала Гагаріна, який подарував свою дачну садибу під школу. Це була спочатку церковно-приходська трикласна школа періоду панування царської Росії. На утриманні земства.
Нині школа належить до державної власності Каплівської сільської ради з 1996 року. Статут школи зареєстровано 14 червня 1996 року №21441240.
Становлення школи
1861-1918 р.р. подарована школа генералом Гагаріним для с.Каплівки.
В школі навчалися учні з сіл Каплівка, Данківці, Пашківці, Анадоли і Дарабани.
Це була початкова школа періоду царської Росії на утриманні земства.
1918-1940 р.р. початкова школа першого румунського періоду.
1941-1944 р.р початкова школа другого румунського періоду.
1944-1949 р.р. початкова школа радянського періоду з новоутворуючими
класами семирічками.
1949-1955 р.р. семирічна школа радянського періоду.
1955-1991 р.р. восьмирічна школа.
1991-2011 р.р. загальноосвітня школа І-ІІ ст.
За профілем Каплівська школа історичного напрямку.
Від повоєнного періоду і до сьогодні школою керували 9 директорів.
Найпомітніший слід в школі залишив Топоровський Броніслав Валер’янович, Чабан Марія Степанівна та Калиновська Галина Дмитрівна.
В школі працювали і працюють вчителі – люди за покликанням. Вчитель-методист Красюкова Таїсія Матвіївна, директор школи Паращук Юлія Іванівна. З роками тут виросли цілі вчительські династії. Наприклад, молода вчителька Сімонова Клавдія Іванівна приїхала за направленням Міністерства освіти СРСР з Підмосков’я, вчителювала до останніх днів свого життя, любила дітей, а діти її. Донька Клавдії Іванівни, Вишнева Тетяна Василівна нині працює вчителем української мови та літератури разом зі своєю донькою Вишневою Оксаною Сергіївною.
Марія Степанівна Чабан, вчитель, передала свій творчий і педагогічний досвід і любов до дітей своїй донці Галині Іванівні – вчительці початкових класів школи.
За фахом біолог в душі педагог Броніслав Валер’янович Топоровський понад 50 років свого життя віддав школі, дітям, своїй улюбленій справі. Відмінник народної освіти, вчитель-методист. Він за роки своєї праці створив у школі теплицю, в якій круглорічно буяли квіти. В квітах потопала вся школа. Тут діяв гурток юннатів, члени якої неодноразово бували на виставках в Москві, Києві.
Члени гуртка були нагороджені грамотами, похвальними листами.
«Жодна рослина на Землі не росте даром. Бог кожній призначив свою роль, лікарський дар», – каже Броніслав Валер’янович. І справді, його в селі називають народним цілителем.
Травами, медом і щирим словом він допомагає людям в недузі. Свій талант фіто-лікаря педагог передає учням.
Адже, в школі створено кабінет-аптека, на ділянці вирощують лікарські рослини. Зараз справу Броніслава Валер’яновича продовжують вчитель біології Бесединська Тетяна Василівна та вчитель праці Тісногуз Анатолій Михайлович.
А колишнього директора Чебан Марію Степанівну Бог наділив усіма талантами – вчитель, поет, казкар і просто чарівна жінка. Любов, щирість і добро завжди випромінюють її очі.
Наділена неабиякою людяністю, вона завжди вислухає і порадить щиро. З особливою шаною Марія Степанівна ставиться до ветеранів Великої Вітчизняної війни. Завдяки її зусиллям відкрито в школі музей Бойової слави. За час її керівництва навчальним закладом було збудовано основний корпус нашої школи.
Чимало зробила для школи і Калиновська Галина Дмитрівна. Вона вміє організувати до роботи не лише школу, а й село. Спільними зусиллями школи та громадськості на шкільному подвір’ї викопано криницю, відкрито для учнів простору їдальню і новий корпус, де навчаються учні молодших класів та розміщено кабінет-бібліотеку, музей. Вона з любов’ю керує танцювальним колективом «Пролісок», який часто брав участь у різних конкурсах і займав призові місця.
Зараз у школі навчається 130 учнів. У школі працюють гуртки, спортивні секції. Все це сприяє різнобічному розвитку школярів.
Взагалі за 150 років свого існування школа випустила понад 10 тисяч учнів школи, які стали зоотехніками, військовими, музикантами, відеооператорами, художниками, вчителями, лікарями, землеробами.