Освіта
У першій половині XIX ст. у селі Колінківці, яке входило до складу Російської імперії, школа для навчання дітей грамоти була відсутня. Навчання було підпорядковано церкві, грамоті навчав дяк. Воно проводилося стихійно і нерегулярно. Навчання велось на старослов’янській мові, вчили по церковних книгах. Дітей навчали церковних пісень, які виконували під час проведення служби у церкві.
Після падіння кріпосного права у царській Росії у 1861 році по всій імперії почались масові реформи у всіх галузях народного господарства, в тому числі й реформа освіти. У 70–80-х роках XIX ст. за сприянням держави, у центрі села збудована школа з квартирою директора при ній. Називалась вона церковно-приходська трирічна школа. Дяка замінив призначений учитель Северіян Андрійович Усінський.
Навчання було трирічним і проводилось увесь день. Одночасно навчалися три класи. У 1890 році в школу вчителем і директором був направлений Дмитро Левченко. Викладання велось на російській мові. Розклад уроків складався з таких предметів:
1. Закон Божий
2. Чистописання
3. Арифметика
4. Читання
Перший буквар першокласники одержали у 1895 році. У 1914 році школа була закрита. Відновлено заняття у 1918 році. На той час найбільшу увагу приділяли каліграфії. В 1900 році у школі навчалося 49 учнів, з них – 6 дівчат. У 1901 році поступило на навчання 24 хлопці і 3 дівчат. Учнів, які навчалися на відмінно і мали зразкову поведінку, нагороджували Похвальною грамотою і Євангелієм.
Давня споруда школи, в якій навчались протягом багатьох десятиліть діти села Колінківці, нині являється історико-краєзнавчим музеєм.
Директором школи у 1918 році був призначений Василь Харитонович Щербатий. Він мав педагогічну освіту. Стара школа не відповідала новим вимогам і назріла думка збудувати нову школу. У 1928 році будівництво школи з чотирма великими класами було завершено. З 1918 по 1940 і 1941 – 1944 роки діти навчались на румунській мові. У 1935 році, згідно з наказом Міністерства освіти Румунії, прийнятий закон про обов’язкову 7-річну освіту (для хлопців). Дівчата повинні були навчатись 4 роки. За невідвідування школи були встановлені штрафи. Програмний матеріал був тісно пов’язаний з сільськогосподарською працею дітей.
Приміщення школи, 1933р.
У квітні 1944 року школа була укомплектована новими кадрами. Директором був призначений І.Ф. Бадалій (неповна середня освіта). В школах не вистачало кадрів з вищою освітою. Поступово змінювалася ситуація і в 1957 році відбувся перший випуск учнів з середньою освітою (українською мовою навчання). Крім цього, в селі працювала і молдавська школа, яка випустила два випуски учнів з середньою освітою в 1959 та 1960 роках.
Будинок С. Козуба (реприсованого). 50-60 рр. приміщення школи – 2 класи.
Група вчителів ВШ.
Випуск 7-го класу ВШ, 1961 рік.
Випуск ВШ, 1963 рік.
У 1982 році за державні кошти розпочалось будівництво нової типової Колінковецької середньої школи, яке завершилось у 1985 році.
Відкриття нової типової школи, 1985 рік
Символічний ключ.
В різні роки школу закінчили Л.І. Анатійчук – академік НАН України; В.Д. Селемір – директор науково-технічного центру фізики в Росії; В.М. Тимкул – доктор фізичних наук, професор; Я.І. Стрілецький – професор; Д.В. Кадельник – генеральний директор ВАТ „ Кварц”; В.С. Прокопчук – доктор медичних наук.
Нині в школі навчається понад 700 учнів.
Джерело: Колінковецький ЗНЗ