Home / Хотинський район / Малинці / Видатні особистості Малинці

Видатні особистості Малинці

Видатні особистості. 

 

  •       Цілий ряд жителів села відзначено високими урядовими нагородами за самовіддану працю. Серед них Огонюк Р., Чебан І.В. Відомі малинчани і своїми спортивними досягненнями. Великою популярністю користувався вокально- інструментальний ансамбль під керівництвом Татарина В.В., який колись він мав назву «Веселі ритмачі». Село гордиться Плаксивим О. Г. – кандидатом медичних наук, Паращук Н. О. викладачем, зав. кафедрою медичної академії, Кушніром С. С, Рогожею В. А., Плаксивим В. І., Лободинським Б. Н., Церковнюком О.В. – військовими підводниками. Добре слово треба сказати про патріота нашого села, культпрацівника Кушніра С.А., який робить все для того, щоб малинчани могли проводити своє дозвілля у недобудованому Будинку культури, зберегти його для підростаючого покоління і перетворити у центр відпочинку жителів.
  •         Важливий слід в історії села Малинці залишив за собою Бабин Петро Іванович. Проживаючи в Румунії він написав замітки по історії села  за  XIX століття.
  •      Хочеться відмітити особливу роль випускників школи Плаксивого О.В. – завідуючого районним відділом освіти, та Николаїшена В.І. – депутата районної ради. За їх старання у селі відбулася перебудова школи на середній рівень освіти у ЗОШ І-ІІІ ступенів. З їх допомогою зроблено капітальний ремонт і розроблено документацію про добудову класних кімнат і спортзалу. Велику допомогу у навчально-виховну роботу вносять батьки учнів та сільський голова Плаксива З.Ю.

Варто дослідити їх біографію та життєвий шлях:

 

Плаксивий Олександр Васильович народився 13 червня 1957 року.  В 1972 році закінчив Малинецьку восьмирічну школу з відмінними оцінками і продовжив навчання в Шиловецькій середній школі, яку закінчив із золотою медаллю у 1974 році.  З 1975 по 1977 роки служив у рядах Радянської Армії. Після закінчення служби вступив на підготовчі курси при Чернівецькому державному університеті на географічний факультет,де і навчався до 1983 року. У цьому ж році одружився. Після закінчення університету працював у проектному Чернівецькому інституті інженером-геологом, та пізніше начальником госпгрупи при Хотинському районному відділі освіти. У 1987 році був обраний головою Малинецької сільської ради, з 1992 по 1997 роки перебував на посаді директора Малинецькоїшколи. У 1991 році був обраний знову головою Малинецької сільської ради, де працював до 2005 року. З 2005 року був призначений начальником відділу освіти Хотинської районної державної адміністрації.

 

 

Зорій Ніна Іванівна, випускниця 1974 року (Паращук Ніна Іванівна), проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Буковинського державного медичного університету, завідувач кафедри        психології та соціології Буковинського державного медичного університету, доцент, кандидат філософських наук,  лауреат  премії імені Юрія Федьковича, переможниця І церемонії нагородження регіональної премії Буковини «Жінка ІІІ тисячоліття» в розділі рейтинг 2012.

 

 

  • Плаксивий Олександр Григорович  Лікар.   Кандидат медичних наук, доцент, завідуючий ЛОР відділенням обласної клінічної лікарні.ПЛАКСИВИЙ Олександр Григорович – завідувач курсу ЛОР-хвороб з 1999 року.
    Народився 4.12.1957 року в с.Малинці Хотинського району Чернівецької області. У 1980 році закінчив лікувальний факультет Чернівецького медичного інституту. Інтернатуру з оториноларингології проходив на базі ЛОР-відділення Житомирської обл. лікарні в 1980-1981рр., після закінчення атестований на ІІІ кваліфікаційну категорію. З 1981 по 1985 рік працював районним отоларингологом Лугинської ЦРЛ Житомирської області. З 1985 по 1987 рр. працював на посадах лікаря отоларинголога, завідуючого поліклінічним ЛОР-відділенням поліклініки №2 та головним отоларингологом м.Луцьк. В 1987 році атестований на ІІ кваліфікаційну категорію. З 1987 по 1989 рр. навчався в клінічній ординатурі з оториноларингології на кафедрі ЛОР та очних хвороб ЧМІ. З 1989 року лікар-ординатор ЛОР-відділення 2-ї міської лікарні м.Чернівці. З 1991 року по сумісництву на 0.5 ст. асистент кафедри ЛОР та очних хвороб ЧМІ. В 1992 році пройшов курс навчання на циклі тематичного удосконалення з отоларингології дитячого віку (атестаційний цикл) Київського державного інституту удосконалення лікарів МОЗ України. В 1992 році атестований на І кваліфікаційну категорію. З 1995 року завідувач дорослим ЛОР-відділенням міської лікарні №2, а з 1.09.1995 року – старший ординатор ЛОР-центру ОКЛ.
    В 1997 році атестований на вищу кваліфікаційну категорію та захистив кандидатську дисертацію на тему: “Клінічний перебіг, мікробіологічна характеристика та оптимізація лікування хворих на гнійні синуїти з урахуванням хроноритму”. З 1.09.1997 асистент кафедри факультетської хірургії, ЛОР та очних хвороб по курсу отоларингології. З 1999 року доцент кафедри, завідувач курсу ЛОР-хвороб. В 2000 році пройшов курси з мікрохірургії вуха у відділенні тимпанопластики інституту отоларингології АМН України. В 2001 році пройшов спеціалізацію і ПАЦ в КМАПО на вищу категорію з дитячої отоларингології з отриманням відповідного сертифікату та ФПК в Київському НМУ. В 2002 році на кафедрі ЛОР-хвороб Львівського мед. університету здав комп?ютерний тестовий контроль і теоретичний екзамен на вищу категорію з оториноларингології. В 2003 році атестаційною комісією МОЗ України підтверджено вищу категорію з оториноларингологіїВ 2004 році проходив спеціалізацію з “онкоотоларингології” з отриманням відповідного сертифікату на кафедрі отоларингології КМАПО. З 2005 року доцент кафедри дитячої хірургії, ЛОР-хвороб та стоматології, зав. ЛОР-курсу в зв’язку з створенням нової кафедри. В 2006 році пройшов ПАЦ на вищу категорію з “дитячої отоларингології” в Львівському національному медичному університеті, після чого атестаційною комісією МОЗ України присвоєно вищу категорію з дитячої отоларингології. Приймав участь в роботі VIII і ІХ та Х з?їздів отоларингологів України та у всіх конференціях Українського наукового товариства отоларингологів з 1994 року. Голова науково-практичного товариства отоларингологів Чернівецької області. Був заступником голови орг.комітету Міжнародної науково-практичної конференції отоларингологів у травні 2002 року в м.Чернівці. Член обласного науково-практичного товариства дитячих отоларингологів.
    Співавтор 5 навчальних посібників та 1 науково-публіцистичного нарису, автор 3 рац.пропозицій, 1 деклараційного патенту на винахід, 48 наукових праць.
    Згідно з наказу МОЗ України №174, від 05.07.97р. “Про затвердження положення про клінічний лікувально-профілактичний заклад охорони здоров’я” є завідувачем ЛОР клініки ОКЛ і консультує всіх хворих (дорослих та дітей), поступивших в ЛОР центр ОКЛ для консервативного та оперативного лікування. Двічі на тиждень проводить клінічні обходи у відділенні.
    Читає лекції лікарям-інтернам із спеціальності “оториноларингологія” та студентам медичних факультетів із спеціальностей “педіатрія”, “лікувальна справа”, “медична психологія”.
    З 2002 року був керівником планової наукової роботи кафедри на тему: “Оптимізація діагностики та лікування хронічних синуїтів у дітей з урахуванням мікроекології слизової оболонки та місцевого імунітету”. Є керівником планової НДР курсу ЛОР-хвороб “Оптимізація діагностики та лікування хронічних синуїтів у дітей”, що запланована у 2005 році.
    За роки лікарської діяльності ним проліковано понад 10000 хворих, виконано близько 7000 планових та ургентних оперативних втручань дорослим та дітям з патологією ЛОР-органів. Кандидат в майстри спорту з волейболу.

     

 

  • Чебан Іван Васильович. Народився 10 квітня 1037 року. Працював трактористом, а згодом став бригадиром тракторної бригади колгоспу імені Івана Франка. Зайняв перше місце в Україні  по передовій тракторній бригаді і був нагороджений орденом Леніна і орденом Трудового Червоного прапора. Механізатор. Ветеран праці. Пенсіонер.
  • Гончарук Іван Георгійович                                                                                                                                                                                                                                                         Гончарук Іван Георгійович народився в 1960 році. Закінчив Малинецьку восьмирічну школу в 1976 році. Закінчив в 1984 році Чернігівське вище військове авіаційне училище. Працював на Далекому Сході, в Хабаровську, зараз працює в Ростов-на-Дону (м.Мілєрово). Полковник військової авіації, інспектор.
  • Дмитро Чекмак.  Учитель місцевої школи.  Був одним із організаторів Хотинського повстання 1919 року.